Laptopi akust viimase võtmine

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.

Järgi juhiseid ja sinu Lapäkas suudab enam:

1. Lülita välja kõik, mida sa ei vaja

Enamasti on süleritele wifi-ühendus sisse ehitatud. Kui sa ei viibi wifi levialas või ei kasuta parasjagu internetti, lülita see lihtsalt välja, sest raadioühenduse püsti pidamine nõuab energiat. Sama kehtib ka bluetooth-ühenduse kohta – lülita see sisse vaid siis, kui tõesti vaja läheb. Kui süler on akutoitel ja sa ei tarbi kaabel-ühendust, on kasulik ka see välja lülitada, kui puudub seda automaatselt tegev utiliit (näiteks: Dell QuickSet). Võrgukaardid tarbivad ka jõudeolekus energiat. Ka USB-mälupulk või plaat lugejas nõuab lisaenergiat, sest aeg-ajalt käib opsüsteem sealt andmeid värskendamas.

2. Minimeeri tarbimist

Ekraani taustvalgustus sööb samuti kõvasti energiat. Vähenda ekraani eredust mugava miinimumini. Filmi vaatamine või mängimine nõuab enamasti protsessorilt kõvasti tööd, mistõttu ta rohkem voolu nõuab ja aku tühjeneb ennaktempos. Vaata üle, mis programmid sul taustal jooksevad, selleks heida pilk alla paremale kella kõrval paikneval menüül. Enamasti saad paremklikiga ikoonikesel vaadata, millega on tegemist, ja ka töö lõpetada. Mõned neist on hädavajalikud, näiteks viirustõrje Windowsi-arvutil. Teised raiskavad niisama ruumi ja arvuti jõudlust, sest programmide loojad usuvad tihti, et nende rakendus tuleks kohe arvuti käivitudes käima tõmmata ja taustal jooksma lasta. Ebavajalike taustaprotsesside sulgemine säästab pealegi süsteemimälu ja kiirendab arvuti tööd.

3. Piira pöördeid!

Tänapäeva sülearvutid oskavad oma protsessori töösagedust reguleerida – kui erilist jõudlust ei vajata, lastakse pöörded alla. Nii kulub vähem energiat ja arvuti on ka jahedam. Mõnel tootjal on selle jaoks eraldi utiliit, aga seda saab reguleerida ka operatsioonisüsteemi kaudu. Kaval on määrata akurežiimis töötavale arvutile väiksem aeg jõude seisva arvuti kõvaketaste ning ekraani väljalülitamiseks, sest need võtavad kõige enam voolu.

Kui sul on Windows XP ?

Windows XP kasutajatele on olemas kena utiliit, mis võimaldab mobiilsete Inteli ja AMD protsessorite tarbimisrežiimi veelgi mugavamalt reguleerida. Sisuliselt kasutatakse Windows XP enda võimalusi, lihtsalt erinevate režiimidega opereerimine on mugavamaks tehtud; kasutaja saab rohkem võimalusi ning infot asjade seisu kohta.

Tõmba alla siit: http://www.diefer.de/speedswitchxp/

Vaata ka

Laptopi aku eluea pikendamise nipid