Fiks-NMT

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Prinditavat versiooni ei toetata enam ja selles võib olla viimistlusvigu. Palun uuenda enda brauseri järjehoidjad ja kasuta selle versiooni asemel brauseri harilikku prindifunktsiooni.

Paigaldati enamasti aastatel 1997-98, millal iga Eestimaa küla sai endale vähemalt ühe telefoni. Terminalina kasutati Nokia 10, eraldi oli vaja avada data-teenus, ET klientidel on see avamine juba tehtud. Tegemist on puhta EMT NMT-ga, mille puhul maksimaalne andmeedastuskiirus on 9600 bit/s. Vajaduse korral saab kasutada suundantenni.

Seoses EMT NMT võrgu sulgemisega alates Detsembrist 2000 on kõik fiks NMT terminalid asendatud fiks GSM või RAS 1000 -ga.

RAS-1000 puhul sõltub Internetiühenduse kvaliteet eeskätt levitingimustest, antenni häälestamisest ja, asukohast ning nagu ka analoogliini puhul modemi hääletusest. Internetiühenduse kasutamise soovist teavitage ka Elioni sidemontööre, kes otsivad antennile andmesideks sobiva sidepunkti. Andmeside puhul ei ole alati oluline signaali tugevus, tugevam signaal võib olla ainult peegeldus. Olulisem on antenni suund masti peale. RAS 1000 puhul paigaldatakse kliendi juurde kas toa (sise)- või välisantenn. Siseantenni kasutatakse reeglina klientide juures kaugusega mastist kuni 3 km raadiuses, kaugemal asuvad kliendid saavad nn. YAGI-antenni, mis tõstab väljatugevust ja annab side stabiilsusele oluliselt juurde.

RAS 1000 puhul kasutataval Ericssoni terminalil on muuhulgas 5 tulukesega skaala levitugevuse hindamiseks. Nende kollaste tulukeste tööreziim võib olla püsivalt põlev või vilkuv. Levitugevuse skaala tulukeste järgi saab peale elektrikatkestust hinnata väljatugevust, sissehelistamisteenuse võimalikkust ja kvaliteeti.

RAS 1000 internetiühenduseks peavad seinale kinnitatud/riputatud terminalil peale voolukatkestust põlema vähemalt kaks tulukest, kolmas võib olla vilkuv. Kolme ja enama põleva tulukese korral ei ole võimatu internetiühendus kiirusega 19 200 bitti sekundis.]