Mälu (arvuti): erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
== RAM e. Random Access Memory e. Operatiivmälu ==
== RAM e. Random Access Memory e. Operatiivmälu ==


Operatiivmälu on buffermälu ja ta on vajalik, et täita erinevaid operatsioone kiiremalt ja efektiivsemalt. Näiteks kui protsessor peaks iga infokillu järgi pöörduma kõvaketta poole, siis arvuti töötaks väga aeglaselt. Operatiivmälu ei ole püsimälu st. et kui arvuti välja lülitada siis tühjeneb ka see mälu. Hetkel on enamasti kasutusel DDR SDRAM ja DDR2 SDRAM mälu.  
Operatiivmälu on buffermälu ja ta on vajalik, et täita erinevaid operatsioone kiiremalt ja efektiivsemalt. Näiteks kui protsessor peaks iga infokillu järgi pöörduma kõvaketta poole, siis arvuti töötaks väga aeglaselt. Operatiivmälu ei ole püsimälu st. et kui arvuti välja lülitada siis tühjeneb ka see mälu. Hetkel on enamasti kasutusel DDR SDRAM ja DDR2 SDRAM mälu, mis 184 kontaktine. DDR  - Double Data Rate  oskab  lugeda  ja kirjutada 2 korda ühe takti jooksul.


  DDRAM
  DDRAM

Redaktsioon: 5. jaanuar 2009, kell 09:50

RAM e. Random Access Memory e. Operatiivmälu

Operatiivmälu on buffermälu ja ta on vajalik, et täita erinevaid operatsioone kiiremalt ja efektiivsemalt. Näiteks kui protsessor peaks iga infokillu järgi pöörduma kõvaketta poole, siis arvuti töötaks väga aeglaselt. Operatiivmälu ei ole püsimälu st. et kui arvuti välja lülitada siis tühjeneb ka see mälu. Hetkel on enamasti kasutusel DDR SDRAM ja DDR2 SDRAM mälu, mis 184 kontaktine. DDR - Double Data Rate oskab lugeda ja kirjutada 2 korda ühe takti jooksul.

DDRAM



SDRAM