Raadioorienteerumine: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P (Uus lehekülg: Raadioorienteerumine ehk inglise keeles ARDF (Amateur Radio Direction Finding) on raadioamatööride seas rahvusvaheliselt varem tuntud ka rebasejahi nime all. See on spordiala mis ü...)
 
11. rida: 11. rida:
* [[Raadioamatöör]]
* [[Raadioamatöör]]
* [[Raadioamatöörism]]
* [[Raadioamatöörism]]
* [[Eesti Raadioamatööride Ühing]]
* [[Eesti Raadioamatöride Ühing]]
* [[Eesti CB DX raadiogrupp]]
* [[Eesti CB DX raadiogrupp]]
* [[CB]]
* [[CB]]

Redaktsioon: 12. juuli 2009, kell 14:43

Raadioorienteerumine ehk inglise keeles ARDF (Amateur Radio Direction Finding) on raadioamatööride seas rahvusvaheliselt varem tuntud ka rebasejahi nime all. See on spordiala mis ühendab endas raadioside ja orienteerumise, kus topograafilise kaardi, kompassi ja raadioside abiga otsitakse raadiomajakaid e. kontroll punkte.

Sordiala eeskirjad on välja töötlenud rahvusvahelisteks võistluseks International Amateur Radio Union (IARU). Kõige enam on antud spordiala levinud Ida-Euroopas, Venemaal ja Hiinas, kus seda kasutatakse sageli, spordikoolides.

Põhiliselt kasutatakse kas 2m või 80m raadioamatööride sagedusi. Need 2 sagedustala valiti sellepärast, et need on kasutusel kõikides riikides ülemaailma. Inglismaal on reeglid mõnevõrra erinevad seal on kasutusel 160m sagedusala.

Võistlustel tuleb metsast üles leida 5 raadiosaatjat mida vana tava kohaselt kutsutakse rebasteks, orienteeruja on varustatud raadiovastuvõtja ja suundantenniga, millega peilitakse kontrollpunktides olevaid raadiomajakaid.

Vaata ka