DVB-H

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Digital Video Broadcasting - Handheld

DVB-H on DVB edastust standardite uusim arendus.

DVB-H tehnoloogia on DVB-T süsteemist kohandatud maapealse digitaaltelevisiooni süsteem, mis on spetsiaalselt mõeldud kaasaskantavatele ja akutoitel olevatele vastuvõtjatele. DVB-H võimaldab kasutada suurekiiruselist allalaadimiskanalit, mida pakutakse eraldiseisva teenusena või osana mobiilvõrgu teenustest, millega tavalised kaasaskantavad terminalid nagunii ühenduvad.

Ajalise pakkimise tehnoloogia on välja töötatud selleks, et vähendada väikeste kaasaskantavate terminalide voolutarvet. IP datagrammid edastatakse signaalipakettidena väikestes ajapiludes. Vastuvõtja kasutajaliides lülitub sisse ainult siis, kui valitud teenuse signaalipakett on eetris. Selle lühikese aja jooksul võetakse vastu suure kiirusega infovoog, mida võib vahemällu salvestada. Vahemällu võib salvestada erinevaid rakendusi või esitada otseinfovooge. Energia kokkuhoid saavutamine oleneb sisselülitatud ja väljalülitatud aja suhtest. Kui korraga on DVB-H infovoos 10 või rohkem signaalipaketti, siis on kasutajaliidese energiatarve kokkuhoid kuni 90%. DVB-H süsteemi testiti väga põhjalikult 2004. aastal DVB-H Validation Task Force poolt.

DVB-H teenuste pakkumiseks kasutatakse IP andmelevi, see võimaldab integreerida DVB-H teenusega mobiilvõrgu teenused nagu GPRS ja UMTS ning DVB-H allalaadimisvoogu. IP andmelevi (faas 1) kiideti DVB poolt heaks oktoobris 2005.

Eestis plaanib hakata DVB-H signaali edastama Levira AS.