Printer

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Printer on arvuti väljundseade, mida kasutatakse teksti ja piltide kandmiseks paberile.

Printer on ühendatud arvutiga kas otse (LPT, COM või USB pordi abil) või võrguprinteri korral arvutivõrku. Sel juhul on printeril sisseehitatud võrgukaart.

Tänapäeval on peamised printeritüübid termoprinter, maatriksprinter, tindiprinter ja laserprinter.


Mitte originaal tintide kasutamine

Turul on palju odavaid tinte mis ei ole valmistatud originaal tootja poolt. Odavate järgitehtud tindikasettide kasutamine võib rikkuda suure tõenäosusega sinu printeri kiibi või üldse mitte toimima hakata, kuna tindipadruni juures olev kiip on võimeline koostööd tegema vaid originaal printeri kiibiga. Sel põhjusel vahetatakse teinekord kiip, et saaks mistahes tindikasette kasutada.

Vana tindipadrunite uuesti täitmine

Vanade padrunite uuestitäitmisel tuleb tindipadruni juures olev kiip resettida, muidu näitab, et ikka on padrunid tühjad. Samuti muude tintide kasutamisel langeb kvaliteet, seega kui tahate kvaliteeti kasutade originaale.

Garantii

  • Mitte originaal tintide kasutamise korral kaotab printer garantiiaja. Kogemuste põhjal võin öelda et printeri tindipea keerab mitteoriginaal tindid tuksi.
  • Alternatiivsete tintide kasutamisel kaob garantii koheselt detailidele, mis on osa tindisüsteemist (nt trükipead, pumbad, capping station jne). On olnud ka juhtumeid kus ebakvaliteetne tint on põhjustanud suuremaid probleeme elektroonikaga. Kui selle põhjuseks tuvastatakse vale tindi kasutamine, siis detailid garantii alla ei lähe.