RDSL

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Rate-adaptive Digital Subscriber Line e. Kohanduva kiirusega DSL

DSL-teenus abonentidele, kes elavad liiga kaugel (üle 3-4 km) keskjaamast, nii et nad ei saa kasutada tavalist ADSL-teenust. RDSL-teenust saab kasutada kuni 5,5 km kaugusel keskjaamast. RDSL modem tagab allalaadimiskiiruse ca 512 kbit/s ja üleslaadimiskiiruse 64 kbit/s ja 256 kbit/s vahel (sõltub liini kvaliteedist).

RDSL (AS4000 Tehnoloogia) võimaldab Elionil pakkuda kliendile Interneti püsiühenduse teenust piirkondades, kus puudub kaablivõrk.

Kasutatavate seadmete madalam maksumus, võrreldes tehnilist luba vajava raadiosagedusala seadmetega, võimaldab pakkuda teenust piirkondades, kus klientide kontsentratsioon ei ole kõrge (vajalik ca 15 klienti tugijaama kohta). Kliendile eraldatakse üks dünaamiline mitteavalik IP-aadress(tehakse seda DHCP protokolli vahendusel). Kasutajaliideseks, kuhu ühendatakse kliendi seade, on raadiovõrguterminali Ethernet 10BaseT port (RJ45 tüüpi pesa). Infovahetusprotokollina on kasutusel IP protokoll.

Toote pakkumiseks kasutatakse tehnilise loa nõudest vabastatud raadiosagedusalal (2,400-2,483 GHz) toimivaid seadmeid. Selle sagedusala kasutusviisiks Eesti raadiosageduste plaanis on muuhulgas raadio-kohtvõrk. Nimetatud seadmeid võib kasutada ka välitingimustes, kui järgida kehtestatud nõudeid ning mitte ületada lubatud kiirgusvõimsusi. Sellist võimalust kasutavad mitmed Interneti teenuse pakkujad erinevates Eesti piirkondades.

2,4 GHz sagedusalas kasutatav IEEE 802.11b standard ei ole aga sobilik välitingimustes rakendamiseks (tegevusulatus kuni 500 m). Sellest tulenevalt on firma KarlNet Inc. poolt välja töötatud 802.11b standardi edasiarendus ehk nn TurboCell protokoll, mis võimaldab pakkuda punktist mitmesse punkti (Point-to-Multipoint) põhimõttel ühendust ka suuremate vahemaade taha (kuni 5 km). Nimetatud protokolli kasutamise võimalus on realiseeritud Agere Systems’i ORiNOCO tooteperekonna ja Avaya Inc. traadita kohtvõrgu seadmete baasil.

RDSL Downlink (Kaugus mastist 2km)

RDSL Uplink (Kaugus mastist 2km)


Elion pakub, hetkel (27.03.2008) RDSL-i sama hinnakirja alusel nagu Wimaxit, kõik on pandud ühise tootenime alla e. Traadita Internet.