Antennipööraja

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Redaktsioon seisuga 28. juuli 2012, kell 19:35 kasutajalt Jan (arutelu | kaastöö) (Janno teisaldas lehekülje Antennipööraja pealkirja Antennipööraja alla ümbersuunamist maha jätmata)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Antennipööraja i.k. Antenna rotator on nagu nimigi ütleb on motoroseeritud süsteem antenni pööramiseks mastiotsas. Enamus antennipöörajate süsteeme koosneb kahest osast, antennipöörajast antenni jala küljes ja kontrollerist, mis asub ruumis mille abil keeratakse antenni.

Antennipööraajaid kasutavad põhiliselt amatöörsides ja militaarsides. Kuid neid kasutatakse kodudes TV või raadio antennide pööramiseks, kus saatjad asuvad erinevates suundades, teinekord võib antennipööraja soetamine olla tunduvalt odavam, kui teha süsteem kus on kasutusel mitmeid antenne erinevatesse suundadesse pööratuna.

Antennipöörajaid valmistatakse mitmes suuruses kodukasutajale TV antennipööramiseks on nad üsna väikseid ja kompatsed ei maksa üldjuhul üle 60€. Raadoioamatööride lühilaine antennide pöörajad on aga võimsad ja need maksavad sadu või isegi tuhandeid €.

http://www.pacificcable.com/photos/200-600.jpg