Elisa

Allikas: Traadita Wiki by Jan & Co.
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Elisa, endise nimega Radiolinja

Elisa on telekommunikatsiooni ettevõte, mis pakub oma klientidele ühe kaubamärgi alt kõiki sideteenuseid – mobiil, telefon ja internet. Elisa omanikuks on Soome suurimaid telekommunikatsiooni ettevõtteid Elisa Oyj. Elisa kohta saad lähemalt lugeda siit.

Elisa on sõlminud laiaulatusliku partnerluslepingu maailma suurima mobiilside operaatoriga Vodafone. Elisa on Vodafone klientide teenindajaks Eestis. Elisa kliendi esimeseks valikuks välisriikides on Vodafone või Vodafone partner-operaatori võrk. Elisa-Vodafone ühisteenused tunned ära ühislogo järgi, millel on nii Elisa kui ka Vodafone kaubamärk. Vodafone kohta saad lähemalt lugeda siit.

Ajalugu:

1994

Mai

OY Radiolinja AB tütarfirma Eestis kinnitatakse juriidiliselt Radiolinja Eesti AS-ks.

November

Toimub Radiolinja võrgus esimene GSM-kõne Eestis. Aasta lõpuks on käiku antud esimesed GSM-võrgu tugijaamad Tallinna piires.


1995

Jaanuar

Toimub Tallinna Raekojas ametlik Radiolinja võrgu avamine.

Klientidele pakutakse kolme teenuspaketti: All-Round, Pro-Traveller ja Road-Office, millest viimane sisaldab ka Faxi ja Data teenust.

August

Sõlmitakse esimene roaming-leping Rootsi mobiilsidefirmaga Europolitan.

Oktoober

Avatakse teeninduskeskus Vilmsi tänaval.

Aastaga on leviala laienenud Tallinnast Tartusse, Pärnusse, Narva ja Haapsallu. Leviga on kaetud ka Eesti suuremad maanteed.


1996

Äriklientide teenindamiseks moodustatakse eraldi osakond. Võetakse kasutusele esimene lühinumber - tasuta KliendiInfo156 Radiolinja klientidele.

Sügisel avatakse Radiolinja müügiesindus Pärnus. Ilmub esimene kliendileht 256 Info.


1997

Oktoober

Avatakse Radiolinja müügiesindus Tartus. Turule tuleb uus vaba-aja hinnapakett FreeTime ning uued teenused 256 Box, 256 Box Pro, valimine määratud numbritele, juhitav numbrinäit, kärjeteade ja SMS Kviitung.

Radiolinja Eesti sõlmib koostöölepingu ühe oma suurima edasimüüjaga Tietopuhelin (enne Datafone).

Aasta lõpuks elab Radiolinja levialas 69% Eesti elanikkonnast. Kõik Eesti maakonnakeskused ja suuremad maanteed on kaetud Radiolinja leviga. Radiolinja telefoniga saab rääkida 44 riigis 64 operaatori võrgus.


1998

Jaanuar

Radiolinja ja Q GSM-i kliendid saavad omavahel saata tekstisõnumeid.

Veebruar

Avatakse Radiolinja Narva müügiesindus.

Aprill

Esitletakse uut lisateenust DuoLiin, mis võimaldab helistada ühele kliendi poolt valitud Radiolinja võrguvälisele numbrile soodsa võrgusisese minutihinnaga.

Mai

Uus tasuta teenus SaldoInfo pakub Radiolinja klientidele võimalust mobiili tasuta lühinumbrilt 157 teada saada oma jooksva kuu saldot.

Radiolinja pakub koostöös Uninetiga internetiühenduse paketti Uninet Dial-Up.

August

Radiolinja sõlmib koostöölepingu uue suure edasimüüjaga Mäkitorppa.

September

Hakkavad kehtima uued Eesti Telefoni püsitelefonivõrgust mobiilsidevõrkudesse helistamise tariifid. Radiolinja võrku helistamine hakkab maksma 3.90 kr/min, mis on soodsaim Eestis.

Turule tuuakse uus teenus FirmaLiin, mis on mõeldud spetsiaalselt väikefirmadele.

Oktoober

Pakutakse uut tasuta teenust 158 Kõned, mis võimaldab kliendil grupeerida ja seeläbi arvel eristada oma mobiiltelefonilt peetud kõnesid.

Aasta lõpuks elab Radiolinja levialas 95% Eesti elanikkonnast. Kliente on veidi üle 50 000. Radiolinja telefoniga saab rääkida 54 riigis, kokku 82 operaatori võrgus. Nelja aastaga on firma tuntuks saanud sõbraliku teeninduse ja põhjendatud hinnapoliitika poolest.


1999

Jaanuar

Radiolinja Eesti ja Eesti Üliõpilaskooride Liit sõlmivad sponsorlepingu, mille kohaselt Radiolinja saab aprillis toimuva rahvusvahelise suurürituse, V Põhjamaade Üliõpilaskooride festivali peasponsoriks ja toetab festivali korraldamist 100 000 krooniga.

Märts

Alates märtsikuust saavad Radiolinja kliendid kasutada Konverentskõne teenust.

Vabaaja pakett FreeTime muudetakse klientidele veelgi soodsamaks. Esimesena Euroopas pakutakse lepingulist kuumakseta hinnapaketti, kus klient peab tasuma vaid sooritatud kõnede eest.

Aprill

Infotelefonilt 156 saavad Radiolinja kliendid professionaalseid nõuandeid ja abi ööpäevaringselt.

Mai

Radiolinja Eesti tähistab oma viiendat sünnipäeva. Radiolinja võrguga on liitunud üle 60 000 kliendi. Lisaks Eestile saab Radiolinja SIM-kaardiga rääkida kokku 55 riigis üle maailma.

Juuni

Esimesena Eestis pakub Radiolinja oma suvekampaania käigus soodustusi ka võrguvälistele mobiilkõnedele - suve läbi saavad kliendid helistada kõikidele mobiilidele Eestis Radiolinja soodsa võrgusisese hinnaga. Suvekampaania käigus toimub ka võistlus "Võida ministri palk terveks aastaks". Osalejaid on üle 20 000.

September

Radiolinja kliendid saavad lühisõnumeid vahetada kõigi Eesti mobiilsideoperaatoritega.

Oktoober

Turule tuuakse uus lepinguline hinnapakett Point, mis esimesena Eestis lubab helistada kõikidesse Eesti mobiilsidevõrkudesse ühe hinnaga.

Detsember

Konkursil “Turundustegu 1999” hinnatakse Radiolinja Eesti hinnapakett Point 3. koha vääriliseks. Turunduskeskuse ja Marketingi Instituudi poolt korraldatud aasta parimad turundusteod valitakse 800 Eesti turundus-, müügi- ja tegevjuhi küsitlemise tulemusel, millest teise vooru edasi pääsenud viie 1999. aastal enim silmapaistnud teo hulgas on ka Radiolinja hinnapakett Point.

Radiolinja Eesti AS-il on aasta lõpus 87 000 klienti ja levialas elab 98% Eesti elanikkonnast. Radiolinja telefoniga saab rääkida 68 riigis, kokku 120 operaatori võrgus.


2000

jaanuar

2000 aasta arvutiviga Radiolinja võrgus ei esinenud ja aastavahetusel toimisid kõik süsteemid normaalselt, kuigi aastavahetusele iseloomuliku väikese ülekoormusega. Radiolinja Eesti lõpetab A2000 projekti, mis oli praktikas osutunud edukaks.

Radiolinja interneti-koduleheküljelt saab tasuta saata RLE klientidele lühisõnumeid. Samal päeval loositakse kampaania Ministripalk võitjana välja 24-aastane Raul Pilv. Radiolinja maksab noormehele terve aasta ministripalka – 20 000 krooni kuus.

Veebruar

Eesti TV-s toimub eurolaulu Eesti finaalvoor. Radiolinja Eesti on Eurolaul 2000 TV-ülekannete sponsor. Eurovisiooni 45. lauluvõistluse lõppkontserdil 13. mail Stockholmis esindab Eestit 18-aastane Eda-Ines Etti lauluga “Once in Lifetime”.

Märts

Äripäevas kirjutatakse Eestis tegutsevatest mobiilsideoperaatoritest ja nende tulemustest 1999. aastal. Artikli autori arvates oli 1999. a. Radiolinjale edukas: klientide arvu kasv oli suurim Radiolinjal ja edu kindlustas talle Point-hinnapaketi turule toomine.

Estonia kontserdisaalis valitakse Eesti 1999.a. parimaid reklaame. 30 TV-klipi seas hinnati Radiolinja Eesti reklaamiklippe “Point” hõbemuna vääriliseks. Raadioklippide kategoorias võitsid Radiolinja Eesti Ministripalga kampaania audioreklaamid samuti ühe hõbe- ja ühe pronksmuna.

Radiolinja Eesti AS-il on 31.03.2000 seisuga 97 000 klienti ja levialas elab 98% Eesti elanikkonnast. Radiolinja telefoniga saab rääkida 71 riigis, kokku 127 operaatori võrgus.

Mai

Radiolinja Eesti ja Q-GSM-i sidevõrkude vahel hakkab toimima otseühendus. Siiani läbisid Radiolinja Eesti ja Q-GSM-i klientide omavahelised kõned Eesti Telefoni võrku.

Radiolinja lihtsustas ja täiendas oma hinnapakette (29.mai). AllTime paketis ühtlustati kõnetariifid - kõned kõikidele mobiilidele ühe hinnaga (3.50 kr/m) ja kaotati ajaline hinnaerinevus; BusinessTime hinnapaketiga muudeti soodsaimaks päevasel ajal võetavad mobiilisuunalised kõned (1.98 kr/min); Point hinnapakett võimaldab nüüdsest ka rahvusvaheliste kõnede tegemist.

Radiolinja Eesti oli projekti "Eurolaul 2000" üks peasponsoreid. Radiolinja korraldas kõigile mobiiltelefoniomanikele mõeldud lühisõnumivõistluse "Pane täppi!", kus tuli vastata küsimusele: Mitmendaks tuleb Eesti eurolaul? Ennustusvõistlusele "Pane täppi!" saadeti üle 7000 sõnumi, millest õigeid vastuseid oli 1385. Kõikide õigesti vastanute hulgast loositi kolm õnnelikku, kes said 500 krooni eest tasuta kõneaega. Ennustusvõistluse võitis Raivo Sirk Tartust, kes külastas koos kaaslasega Eurovisiooni lauluvõistluse võiduriiki Taanit.

Radiolinjaga liitus üle 1000 uue kliendi. Seda eelkõige tänu Radiolinja Eesti ühe suurema edasimüüja Tietopuhelin poolt korraldatud ühepäevasele ja edukale reklaamikampaaniale.

Juuni

Alates juunist pakub Radiolinja esimese firmana Eestis oma klientidele E-arvet kui uut lahendust arvelduses. Uus teenus on klientidele tasuta, E-arve asendab senist paberarvet ja kõnede eristust paberil ning on aktsepteeritav kui raamatupidamisdokument.

Juuli

Radiolinja suvine infoteenus Suvesõnumid, lühinumbri 15300 vahendusel, annab kliendile võimaluse saada kõikvõimalikku infot , nii uudiseid kui meelelahutuslikku infot, otse oma mobiiltelefoni ekraanilt SMS vahendusel.

August

Alates 1. augustist hakkas kehtima teede- ja sideministri määrus uuest numeratsiooniplaanist Eestis. Radiolinja riigisisese suunakoodi ees olev prefiks asendus: endine 256 muutus 056-ks. Selleks, et teha kergemaks uuele valimiskorrale üleminekut, pakkusid Radiolinja teeninduskeskused tasuta võimalust vaid mõne minutiga muuta SIM kaardile salvestatud telefoninumbrite suunakoodide ees olev prefiks 2 uue prefiksiga 0.

Augustis alustas Radiolinja uue andmesideteenuse Radiolinja Internet pakkumist. Teenus võimaldab autoriseerimata juurdepääsu internetti ja avalikele WAP väravatele.

Esimese poolaasta tulemuste põhjal oli Radiolinja Eestil 30. juuni seisuga 107500 lepingulist klienti. Radiolinja levialas elab 98% Eestimaa elanikkonnast. Radiolinja Eestil on 139 roaming partnerit 75 riigis.

September

Septembris langetas Radiolinja paketi Point mobiilisuuna kõneminutihinna 2.50-le. Hinnapaketis BusinessTime odavnes lauatelefonile helistamine 17% ja kuumakse 20%.

Toimus Välisministeeriumi katusel narkootikumidevastast sõnumit kandev Katusekontsert, mille peasponsoriks oli Radiolinja Eesti. Need, kes kohapeal viibida ei saanud, võisid kontserti live ülekandena jälgida Radiolinja koduleheküljel. Katusekontserdi raames korraldas Radiolinja 100-krooni mängu, milles iga sajas lühisõnumi saatja võitis 100 krooni väärtuses kõneaega. Mängus osalemiseks tuli saata tekstisõnum lühinumbrile 15300.

Toimus Radiolinja suvemängu "Võida 1000 kroonine päevapalk!" loosimine. Õnnelikuks võitjaks osutus Silja Vöörmann Tallinnast, kellele Radiolinja maksis mängu lülitumise päevast aasta lõpuni 1000-kroonist päevapalka.

Radiolinja Eesti AS ja Eesti Energia ASi Televõrk on ühendanud telekommunikatsioonivõrgud testimise eesmärgil. Olemasoleva koostöö laiendamiseks sõlmiti 26. septembril leping, mille raames saab Eesti Energiast Radiolinja Eesti suurklient.

Oktoober

Radiolinja vahetas oma senise logo uue vastu. Uues logos on kaotatud ära viide GSM tehnoloogiale ja suunanumber 256. Uus logo kannab endas sõnumit Radiolinjast kui hoolivast ja usaldusväärsest partnerist kiiresti muutuvas keskkonnas ning sõnumit avatusest uutele arenevatele tehnoloogiatele. Radiolinja uueks missiooniks on luua ja edendada traadivaba eluviisi. Nii Radiolinja tegevuses kui logos on inimene ja tehnoloogia leidnud tasakaalu.

Seoses muutustega Radiolinja sisus ja vormis, muutusid lihtsamaks ja meeldejäävamaks ka mõningad teenuste nimed. Mõned näited:

   Vana nimi 	Uus nimi
   Suvesõnum 	Infosõnum 15300
   Tekst 	Tekstisõnum
   Box 	Kõnepost
   Box Pro 	Kõne- ja faksipost
   Data Pro 	Data sissehelistamisega
   Radiolinja Satelliitteenus 	Satelliitkõned
   Radiolinja Internet 	Internetti sissehelistamine
   SMS-EMAIL 	Tekstisõnum e-mailile

Radiolinja Eesti alustas koostöös rahvusvahelise firmaga Globalstar Northern Europe (GNE) esimese mobiilsideoperaatorina Eestis satelliitteenuse pakkumist. Satelliitsidevõrk võimaldab kasutada telefoni neis maailma paikades, kuhu GSM-võrk ei ulatu.

Radiolinja Eesti AS ja Saunalahti AS sõlmisid lepingu, mille kohaselt saavad Radiolinja kliendid salvestada enda mobiiltelefoni erinevaid meloodiaid ja ekraanipilte. Internetiportaali Jippii andmebaasist saab endale meelepärase logo või helina valida suure hulga ekraanipiltide ning erinevate muusikastiilide hulgast. Logosid saab tellida ka numbril 15300.

November

Radiolinja Eesti avas klientidele Eesti Telefoni lühinumbrid, samuti saavad Radiolinja kliendid helistada mobiililt Eesti Telefoni lühinumbritele (15.11).

Kõikidel Radiolinja Eesti klientidel on lisaks mobiiltelefonilt helistamisele nüüdsest võimalus helistada lauatelefonilt Radiolinja Kliendiinfo lühinumbrile 156. Samuti on Radiolinja klientidel võimalik saada infot Eesti Telefoni toodete, teenuste, arvelduse kohta, helistades mobiililt lühinumbrile 165. Numbrile 160 saab mobiili vahendusel teatada lauatelefoni riketest.

Radiolinja Eesti klientide arv on võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga kasvanud 61%. 30.septembri seisuga oli Radiolinja Eestil kokku 118040 lepingulist klienti. Radiolinja turuosa Eesti mobiilsideturul oli septembri lõpu seisuga 23%.

Detsember

Radiolinja Eesti on esimese mobiilsideoperaatorina sõlminud võrkude sidumislepingud olulisemate telekommunikatsiooni firmadega, kes hakkavad 2001. aastal pakkuma fiksvõrgu teenuseid. Võrkude vastastikuse sidumise lepingud on Radiolinjal sõlmitud Eesti Telefoni, Unineti ja TELE2-ga. Lepingute sõlmimine loob tingimused koostööks erinevate operaatoritega, et pakkuda klientidele suuremaid võimalusi telefoniteenuste kasutamiseks algaval aastal.

Radiolinja Eesti võrgus vahendatud lühisõnumite arv kasvas 2000 aastal kolmekordselt, võrreldes 1999 aastaga. Jõulude ja aastavahetuse ajal saadeti 17 korda rohkem SMS-e kui tavalistel päevadel.

31.12.2000 seisuga oli firmal 130000 lepingulist klienti. Radiolina turuosa moodustab 23% Eesti mobiilsideturust ning 32% lepinguliste mobiilsideklientide turust Eestis (30.09.2000). Radiolinjal oli 31.12.2000 seisuga 151 roaming-partnerit 77 riigis.


2001

Jaanuar

Radiolinja Eesti võrgus vahendatud lühisõnumite arv kasvas 2000. aastal kolmekordselt, võrreldes 1999. aastaga. Jõulude ja aastavahetuse ajal saadeti 17 korda rohkem SMS-e kui tavalistel päevadel.

Radiolinja Eestil oli aasta alguses üle 130000 kliendi, klientide arv kasvas võrreldes 1999. aasta tulemustega 49%. Radiolinja Eestile kuulub möödunud aasta kolmanda kvartali seisuga üle 32 % lepinguliste mobiilsideklientide turust. Radiolinja käive kasvas 2000. aastal 57 %, 397 miljoni kroonini, investeeringute maht kasvas 88 %, tegevuskasum kasvas 2000. aastal 132 %, jõudes ligi 100 miljoni kroonini.

Märts

1. märtsist hakkas kehtima uus rahvusvaheliste kõnede hinnakiri. Eestist välismaale helistamise hinnad alanesid kuni 68%. Uue rahvusvaheliste kõnede hinnakirja kohaselt kehtib üks hind nii laua- kui mobiiltelefonile helistamisel kui ka kõnede vastuvõtmisel välismaal, ajalist hinnaerinevust helistamisel ei ole.

Möödunud aasta parimatele reklaamidele jagati auhindu 17.märtsil. Parima telereklaami Kuldmuna vääriliseks tunnistati Radiolinja reklaamiklipp "Elvis", mis reklaamis liitumist Point paketiga.

Radiolinja Eesti alustas 27.märtsil koostöös Soome emafirma ja firmaga Nokia Networks asukoha määramissüsteemi mCatch testimist Eestis. Nokia mCatch rakendatakse katseliselt esimesena maailmas Radiolinja Eesti võrgus. Eesmärk on testida mobiiltelefoni asukoha määramise täpsust ning asukoha põhiseid informatsiooniteenuseid.

Aprill

Radiolinja ja Uninet pakuvad alates 11.märtsist eelkõige suurfirmadele Integreeritud Sidelahenduse teenust, mis võimaldab ettevõtte lauatelefonide ning mobiilide vahel helistada lühinumbreid kasutades ning soodsa sisekõnehinnaga. Integreeritud sidelahendus on suunatud firmadele, kus on 20 või enam mobiiltelefoni, kasutusel kodukeskjaam ning firmasisene helistamine mobiilide ja lauatelefonide vahel on suur. Lühinumbreid kasutades on võimalik saata tekstisõnumeid, teha suunamisi ja osaleda konverentskõnes.

Radiolinja tõi 16.aprillil turule uue teenuse Asukohaotsing, mis põhineb GPS tehnoloogial. Radiolinja Asukohaotsing võimaldab objekti positsioneerida kuni 5 meetri täpsusega, saata päring ja saada asukoha koordinaadid SMS vahendusel ning muuta objekti jälgimise profiile veebilahenduse kaudu.

Radiolinja Eesti käive kasvas 2001. aasta esimeses kvartalis 73% võrreldes möödunud aasta esimese kvartali tulemustega. Klientide arv kasvas aastaga 41%, jõudes 137000 lepingulise mobiilsidekliendini märtsi lõpu seisuga. Radiolinja Eesti käive oli 79 miljonit krooni esimeses kvartalis 2000. aastal ning käesoleva aasta kolme esimese kuu käive 137 miljonit krooni.

Mai

Radiolinja Eesti ja Nokia allkirjastasid GPRS seadmete hankelepingu pärast poolteistaastast GPRS võrgu seadmete ja tehnoloogia testimist Soomes, OY Radiolinja Ab võrgus. Vastavalt hankelepingule algab seadmete ülespanek juunis ning eeldatav tehniline valmisolek saavutatakse novembris.

Radiolinja viis koostöös Eesti Ühispanga ja Hansapangaga oma e-arve teenuse kvalitatiivselt uuele tasemele. Nüüd on klientidel võimalik oma mobiiliarve tellida hanza.neti ja U-Neti postkasti ning sealsamas ka arve tasuda.

Juuni

Radiolinja täiendas juunis oluliselt SMS-il põhinevaid teenuseid, pakkudes mitmeid uusi lahendusi. Esmakordselt said Radiolinja kliendid võimaluse tellida ajakirjandust (Eesti Ekspressi lisa, infotehnoloogia-ajakirja COM+) SMS-i vahendusel Infosõnum 15300 abil. Alates

22. juunist pakub Radiolinja Eesti, koostöös Teabeliiniga, esimese mobiilsideoperaatorina oma klientidele võimalust saada 1188 Infoabi päringuinfot SMS-i vahendusel; alates 29. juunist on Radiolinja klientidel võimalik osaleda TV3 sms Chat-is "Unetud".

Radiolinja Eesti käive kasvas 2001. aasta esimesel poolaastal 69% võrreldes möödunud aasta esimese poolaasta tulemustega. Klientide arv kasvas aastaga 30%, jõudes 140150 lepingulise mobiilsidekliendini juuni lõpu seisuga. Radiolinja Eesti käive ulatus käesoleva aasta esimesel poolaastal 296 miljoni kroonini, ületades möödunud aasta sama perioodi tulemusi 69%-ga. Möödunud aasta kolmanda kvartali seisuga kuulus Radiolinjale üle 32% lepinguliste mobiilsideklientide turust Eestis.

Juuli

Radiolinja avas klientidele m-parkimise teenuse. Mobiiliga parkimise võimalus laienes peagi lisaks Tallinna tasulisele parkimisalale ka Tartusse, Pärnusse ja Kuressaarde.

Alates 2. juulist hakkas Radiolinja pakkuma uut teenust - m-m@il , mis võimaldab e-maile saata ja vastu võtta mobiiltelefoniga. Radiolinja mobiilinumbrist moodustuva meiliaadressi kasutamise võimalus on kõikidel klientidel, teenus tuleb vaid aktiveerida. Kõiki teenusega seotud toiminguid (aktiveerimine, lõpetamine, muutmine) saab soovi korral teha SMS-ga.

Radiolinja pakub esimese mobiilsideoperaatorina Eestis grupilahendust erakliendile. Kolmikpoint on Point-paketil põhinev grupilahendus kuni kolmele liidesele. Kolm liitumist saab ühe liitumise hinnaga. Teise liitumise kuumakse 29 krooni, kolmanda liitumise kuumakse 19 krooni. Kolmikpointi peamine põhimõte on: mida rohkem kasutajaid, seda soodsam kuumaks.

Radiolinja koduleheküljel saab esmakordselt Eestis kasutada helinate loomiseks lisaks tavalisele noodiredaktorile klahvi- ja rütmiredaktorit. See võimaldab helinaid luua ja olemasolevaid helinaid töödelda ka neil, kes noodikirja ei tunne. Helinaid komponeerida ja mobiilihelinate komponeerimise võistluses "Radiovisioon 2001" saavad osaleda kõikide operaatorite kliendid.

August

21.augustil tõi Radiolinja turule uue, aktiivsele era- ja ärikliendile suunatud kõnepaketi PARTNER. Partneril on soodne kõneminutihind eelkõige tööajal mobiiltelefonile helistamisel (1.95 kr/minut); lauatelefonile helistamise hind kõnepaketis Partner on ööpäevaringselt 3.50 kr/minut.

september Radiolinja Eesti 2001. aasta esimese üheksa kuu käive kasvas 62% ning ärikasum 228% võrreldes möödunud aasta kolme kvartali tulemustega. Ettevõtte käive ulatus septembri lõpus 462 miljoni kroonini. Radiolinja SMS-käive kasvas selle aasta jooksul 137% võrreldes möödunud aasta kolme esimese kvartaliga. Kolmanda kvartali lõpus oli Radiolinja Eestil 140500 lepingulist mobiilside klienti.

Oktoober

Alates 1.oktoobrist saavad Radiolinja kliendid tasuda Hansapanga sularahaautomaatides Radiolinja mobiiltelefoniarveid. Teenus on tasuta ning töötab 7 päeva nädalas ööpäevaringselt.

November

Alates 19. novembrist kehtib Radiolinja kõnepakettides Point ja Kolmikpoint lauatelefonile helistamisel senisest 40% soodsam hind. Uus minutihind helistades lauatelefonile on 4.50 kr/minut. Kõned kõikidesse mobiilvõrkudesse Point ja Kolmikpoint pakettides maksavad 2.50 kr/minut.

Detsember

Jõulude ajal saadeti Radiolinja võrgust üle seitsme korra rohkem SMS-e kui tavapäevadel. 2000.aastaga võrreldes saadeti 24.detsembril 2001 sõnumeid kaks korda rohkem. Aastavahetusel saatsid Radiolinja kliendid õnnesoove ja tervitusi SMS-i teel ligi üheksa korda rohkem kui tavapäevadel ning seda kolm korda rohkem kui möödunud aastavahetusel.

Lisaks mitmekesistele teenustel pakkus Radiolinja 2001. aasta teisel poolel oma klientidele hulgaliselt võimalusi osaleda erinevates mängudes. Augustis alustati nädalalehe "Eesti Ekspress" Kranaadi SMS-mänguga, septembris ja oktoobris toimus SL Õhtulehe mäng, poolteist kuud vältas Löfbergs Lila tarbijamäng. SMS-mäng Flirt võimaldas Radiolinja klientidel salaja flirtimissõnumeid saata.

Radiolinja Eesti tegevuskasum kasvas 85%, võrreldes möödunud aasta tulemustega ning ulatus 181 miljoni kroonini. Radiolinja käive kasvas aastaga 57%, ulatudes aasta lõpus 623 miljoni kroonini. 2001. aasta lõpus oli Radiolinja Eestil 146600 lepingulist mobiilsideklienti.


2002

Jaanuar

Jaanuaris tõid Radiolinja ja Ühispank turule uue teenuse U-mobiil, mis võimaldab mobiiltelefoni abil saada infot oma pangakonto kohta: kontojääk, viimased tehingud, krediitkaardi kasutatud summa, krediitkaardi viimased tehingud.

Alates 9. jaanuarist on Radiolinja klientidel lisaks SMS-lühisõnumi teenusele võimalik infotelefonile 1188 INFOABI helistades kasutada kõne otseühenduse teenust (hind 4 krooni).

Alates 2002 aasta jaanuarist haldab Radiolinja Eesti jaemüüki Mobinest OÜ, mis seni tegutses Mäkitorppa kaubamärgi all. Radiolinja tegi valiku parema asukohaga Tietopuhelini kaubamärgi all tegutsenud kauplustest ning ülejäänud Tietopuhelini kauplused suleti alates 1. veebruarist.

31. jaanuaril sai 120-aastaseks Radiolinja emafirma Elisa Communication Oyj kontsern, mis on noteeritud Helsingi börsil. Radiolinja kõrval kuuluvad Elisa Communication Oyj-sse ka Mäkitorppa ja Uninet.

Veebruar

8. veebruaril tõi Radiolinja turule uudse SMS-menüü, mille vahendusel on klientidel võimalus saada testteenusena värskeid Olümpiauudiseid. Tegemist on Radiolinja poolt teadaolevalt esimesena kasutuselevõetud USSDC teenusplatvormiga Põhja-Euroopas. Teenus on alternatiiv märksõnade abil tekstisõnumite tellimisele. Olümpiauudised on esimene samm Radiolinja uue teenuse, Infomenüü loomisel.

Alates 11.veebruarist jätkab Radiolinja jaemüük ühtse kaubamärgi all. Radiolinja brändi imago ja identiteet võimaldavad rakendada ühtset teeninduskontseptsiooni ja müügistandardeid, et saavutada klientide maksimaalne rahulolu.

14. veebruaril alustas Radiolinja GPRS võrgu avaliku testiga, et enne GPRS võrgul baseeruvate teenuste turuletoomist põhjalikult testida võrgu leviala stabiilsust ja kvaliteeti erinevates riigi osades. Radiolinja võrgus registreeritud GPRS mobiiltelefoni omanikule on teenuse kasutamine testperioodil tasuta.

OY Radiolinja Ab ja Vodafone Group Plc (Vodafone) allkirjastasid 14.veebruaril laiaulatusliku partnerluslepingu, mis hõlmab endas rahvusvaheliste mobiilsideteenuste ja -toodete pakkumist.

14.veebruaril esitles Radiolinja Rahvusraamatukogus SMS-kogumikku "Kuni sadakuuskend". Taskuformaadis raamatusse on koondatud 160 tähemärgi sisse mahtuvad lühisõnumid Radiolinja klientidelt ja mitmetelt eesti kultuuritegelastelt. Kaasautoritena osalesid raamatu koostamisel Heiti Kender, Kadri Kõusaar, Tuuli Koch, Aigi Vahing, Karl-Martin Sinijärv, Sven Kivisildnik, Hannes Võrno, Fagira, Kaur Kender ja Asko Künnap, kes on ka raamatu kujundaja. Raamatu eesmärgiks on näidata lühisõnumeid kui omalaadset kirjandusnähtust ja rahvaloomingut.

Märts

Alates 1. märtsist kuulub Radiolinja jaemüügiketti haldav ettevõte Mobinest OÜ Radiolinja Eesti kontserni.

Märtsis lõppes Radiolinja GPRS võrgul baseeruvate teenuste avalik test, mille käigus aktiveeriti GPRS teenus ligi 600 kliendile. Tasuta testi käigus 47% reaalselt teenust kasutanud klientidest kasutas GPRSi interneti lehekülgede vaatamiseks, 30% kasutas WAP teenuseid üle GPRS võrgu. e-mailide lugemiseks kasutas 19% testijatest GPRS telefoni. Testi jooksul kujunes ühe kasutaja poolt liigutatud andmete mahuks ligi 11 MB nädalas. Radiolinja otsustas, et 31. augustini kestva GPRS teenuse - m-interneti - tutvumisperioodi vältel on kõigil soovijail võimalus GPRS andmesidet kasutada tasuta.

Radiolinja Eesti kontserni käive moodustas 2002. aasta esimeses kvartalis 161 miljonit krooni. Käive kasvas 17% võrreldes möödunud aasta esimese kvartali Radiolinja Eesti AS käibega. 31.03.2002 seisuga oli Radiolinja Eestil 147500 lepingulist klienti.

Aprill

Alates 9.aprillist saavad kõik Radiolinja kliendid kasutada AS Regio asukohapõhist teenust T-Number, mis võimaldab mobiiltelefoniga pärida SMS-i teel lähimad huviväärsused ning kuulata ligikaudu minutilist tutvustust nende kohta. Radiolinja klientidele on teenus aprilli lõpuni tasuta, alates 1. maist on SMS-päringu hind 3 krooni ja ühe kõne hind 7 krooni.

Aprillis täienes oluliselt Radiolinja Infomenüü *100# vahendusel ja ka akronüümidega 15300-lt tellitav ilmateade. Ilmateadet on võimalik tellida reaalajas 16 Eesti linna kohta. Ilm reaalajas annab hetketemperatuuri ja trendi, õhurõhu ja trendi ning õhuniiskuse ja trendi andmed ühe SMSina.

Mai

Alates 1.maist kehtib kõnepaketis Freetime uus hind - 5 krooni/minut - helistamisel teiste operaatorite võrgus olevatele mobiilidele ning lauatelefonile. 1.maist saavad kõnepaketti Freetime kasutavad kliendid tellida välis- ja roaming-kõnede kasutamise võimalust.

18. mail kinkis Radiolinja koostöös Eesti Naabrivalve ühinguga mobiiltelefoni Nokia 3310 ja sada krooni kõneaega tähelepanelikule tüdrukule, kes aitas tabada autovargaid.

29.mail allkirjastasid Eesti suuremad sideoperaatorid Radiolinja Eesti, Tele2, EMT ja Eesti Telefon koostöömemorandumi liitumiseks Maksehäireregistriga. Register sisaldab andmeid nii eraisikute kui ettevõtete viivitusse jäänud maksete kohta. Maksehäireregistrit teenindab AS Krediidiinfo, kellega Radiolinja sõlmis infovahetuslepingu enam kui aasta eest (märts, 2001).

Juuni

Alates 1.juunist muutus tasuliseks operaatorteenuste arvete sularahas maksmine Radiolinja jaemüügi esindustes. Sularaha vastuvõtmise teenustasu on 9 krooni (käibemaksuga).

1. juunil tõi Radiolinja turule uue kuumakseta lepingulise kõnepaketi ZEN, mille eripära on Eesti soodsaim tekstisõnumite saatmise võimalus (1.75 kr/tk) ja 1-kroonine võrgusisese kõneminuti hind soodusajal (20.00.- 8.00).

Alates 18.juunist on ZEN kõnepaketi kasutajatele ööpäevaringselt kõikidesse mobiilsidevõrkudesse sõnumite saatamine suve lõpuni tasuta.

Esmakordselt Eestis testis Radiolinja m-pileti väljastamist ja kontrollimist 6. juunil ööklubis "Venus Club". Testi eesmärgiks oli hinnata piletikontrolli kasutusmugavust, turvalisust ja efektiivsust.

Juunis täienes Infomenüü ilmarubriik ja Infosõnum 15300 randade info ja suuremate linnade ilmaprognoosiga. Uudse võimalusena on võimalik tellida oma telefoni allergiateade õhus oleva õietolmu kohta.

Radiolinja täiendas m-parkimise teenust asukohapõhisusega ning parkimise- ja seadistamisvõimalustega Infomenüüs teenuskoodide kaudu. Teenuslahendus on arendatud Radiolinja Eesti poolt, kasutades Nokia USSDC teenusplatvormi ning positsioneerimissüsteemi.

Radiolinja satelliitsideteenuse kasutamine Venemaalt Eestisse helistamisel on osade Venemaa GSM-võrkudega võrreldes muutunud soodsamaks. Kõnede ja tekstisõnumite hinnad on Globalstari sateliitsidevõrgus viimaste kuude jooksul langenud kuni 50%, lisandunud on andmeside kasutamise võimalus.

Radiolinja Eesti kontserni käive oli 2002. aasta teises kvartalis 230 miljonit krooni. Käibe kasv eelmise aasta vastava ajaperioodi võrdlusandmeid kasutades on 29%. 30. juuni seisuga oli Radiolinja Eestil 148 500 lepingulist klienti.

Juuli

8. juuli alustas Tallinna linnavalitsus pilootprojekti, mille käigus oli ka Radiolinja klientidel võimalik neljal Tallinna bussiliinil ja ühel trammiliinil sõitmise eest tasuda mobiiliga. Mobiilpileti testimise periood lõppes 25. augustil.

Radiolinja aitas Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringil korraldada kesksuvist hääletusvõistlust. Võistluse jookusl pidid hääletajapaarid 4 päeva jooksul läbima autosid hääletades võimalikult palju kontrollpunkte Eestimaa eri paigus. Hääletajate asukoht määrati RLE positsioneerimistehnoloogia abil. Võistluse kulgu oli reaalajas võimalik jälgida ka Radiolinja veebilehel. Hääletusvõistluse tehniline lahendus valmis koostöös AS-ga Regio.

Juulikuus korraldas Radiolinja klientidele reisimängu, milles osalejad said numbrile 15300 saata sõnumi oma unistuste reisimaast. Kõigi saadetud sõnumite vahel loositi 2. augustil välja võitja, kellel Radiolinja maksab soovitud reisi piletid kuni 10 000 krooni ulatuses kinni.

August

Augustikuus tõi Radiolinja Eesti esimese rahvusvahelise m-kaubanduse teenusena Eestis turule Helsingi ühistranspordis kasutatava SMS-pileti. Teenus avati Radiolinja klientidele 7.augustil ning see kehtib tasumisel Helsingi metroos ja trammis. Radiolinja Eesti kliendile on SMS-pilet Helsingi ühistranspordis täpselt sama maksumusega, mis kioskist ostetud paberkandjal pilet. Lahendust pakutakse koostöös Soome firmaga OY Plusdial MTSP Finland.

9. augustil avas Radiolinja äriklientide mõeldud uuendatud teenindussaali aadressil Vilmsi 47.

Radiolinja täiendas Infomenüüd veininõuandega, kus erinevate roogade kaupa saab tellida nende juurde sobivate veinide soovitusi. Valikuid saab teha eelroogade, pastade, erinevate liharoogade, mereandide, juustude ja magustoitude kaupa. Veininõuanne peaks aitama hädast välja restoranis või koduseks pidulikuks õhtusöögiks pasliku veini valimisel.

28. augustil toimunud pressikonverentsil tutvustasid Radiolinja Eesti AS ja OÜ CityGSM ajakirjanikele CityGSMi ja Radiolinja tulevast koostööd. Uus mobiilsideteenuste pakkuja CityGSM plaanib tulevikus tuua Eesti turule kõnekaardi, kasutades Radiolinja Eesti võrguressurssi.

September

Alates 9.septembrist on Radiolinja kõnepaketis ZEN võimalik teha väliskõnesid vastavalt kehtivatele eeskirjadele ja maksetingimustele.

Septembrikuus korraldas Radiolinja logode ja piltsõnumite joonistamise võistluse, mille peaauhinnaks oli mobiiltelefon Nokia 5210.

Radiolinja Eesti kontserni käive moodustas kolmandas kvartalis 232 miljonit krooni, kasvades möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 27%. 30.septembri seisuga oli Radiolinja Eestil 151200 lepingulist klienti.

Oktoober

Esimese operaatorina Eestis tõi Radiolinja alates oktoobrist turule fikseeritud kuutasuga GPRS teenuspaketi. Klientidel on võimalik kasutada ka mahupõhist GPRS teenuspaketti, milles maksustamine on seotud andmete hulgaga. Kuni 2003. aasta märtsi lõpuni kehtib fikseeritud kuutasuga GPRS teenuspaketil soodushind - 100 krooni/kuus ning mahupõhisel GPRS teenuspaketil -10krooni 1MB.

Oktoobris lisandus Infomenüüsse teave taksofirmade telefoninumbrite ja hinnakirjade kohta. Lisaks sai oktoobrikuus tutvuda Tallinna kohalike valimiste valimisnimekirjadega.

Tallinna Linnakantselei ja Radiolinja Eesti AS sõlmisid oktoobri algul koostöökokkuleppe pilootprojekti "Mobiilne Linnavalitsus" läbiviimiseks. Projekti eesmärgiks on testida mobiilseid andmesidelahendusi Tallinna Linnakantselei ametnikele.

November

20.novembril avas Radiolinja Eesti oma klientidele teenuse Leia Lähim, milles on ühendatud interaktiivne tekstiedastus ja positsioneerimine. Infomenüüd täiendav teenus võimaldab olenevalt kliendi asukohast leida mobiili abil infot lähima tankla, pangaautomaadi, apteegi, majutus-või söögikoha, WiFi või internetipunkti kohta. Teenuslahendus on arendatud Radiolinja Eesti poolt kasutades Nokia positsioneerimistehnoloogiaid ning USSD teenusplatvormi.

Detsember

1. detsembril allkirjastasid Radiolinja Eesti ja Vodafone Group laiaulatusliku partnerluslepingu, mille eesmärk on rahvusvaheliste mobiilsideteenuste pakkumine. Koostööleping Vodafone'ga tähendab Radiolinja Eesti jaoks eelkõige ühist tootearendust, ühist teenuste pakkumist ning ühist turundustegevust. Esimeses etapis, kevadel 2003, tulevad turule neli ühisteenust - Vodafone EuroCall, Assisted Roaming, GPRS roaming ning Virtual Home Environment, neile lisandub suvel Vodafone ettemaksukaardiklientidele Eestis pakutav väliskõneteenus Prepaid Roaming.

Detsembris tõi Radiolinja turule peredele ja väikefirmadele suunatud Kolmikpoint ja Partner kõnepakettide juurde lisateenusena võimaluse helistada omavahelisi kõnesid lühinumbritega ja ööpäevaringselt soodushinnaga 1,95 krooni minut.

Radiolinja ja Tartu Linnavalitsus allkirjastasid detsembrikuus lepingu, mille sõlmimisel on lähtutud Tartu linna kavast välja töötada valgustuskilpide kaugjuhtimise ja kontrolli süsteem. Süsteemi paigutatakse kontrollerid ja modemid koos Radiolinja SIM-kaartidega. Sidekanalina valgustuse juhtimiskeskuse ja valgustuskilpide vahel (tänavavalgustuse sisse- ja väljalülitamiseks) võetakse kasutusele Radiolinja poolt hallatav GSM süsteem, milles andmete või käskude edastamine toimub USSD ning GPRS lahenduste baasil.

2002. aasta 31.detsembri seisuga oli firmal 155500 lepingulist klienti. Radiolinja turuosa moodustab hinnanguliselt 20% Eesti mobiilsideturust. Ettevõtte käive moodustas 2002. aastal 866 miljonit krooni ning kasumit teeniti 79 miljonit krooni.


2003

Jaanuar

Radiolinjale omistati tänukiri "Sihtasutus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi Hõbesponsor 2002". Ettevõtte toetas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi projekti annetusnumbrite avamisega, millele helistades koguti raha enneaegsete ja haigete vastsündinute osakonna uuendamiseks.

Veebruar

Veebruarikuus hakkas Radiolinja pakkuma oma klientidele uudset, mobiilset tutvumis- ja suhtlemisteenust - Chat'n'Dating. Chat'n'Dating on eelkõige noortele mõeldud mobiilteenus, mille abil saab suhelda ning otsida kaaslasi igal ajal ja igas kohas. Teenuslahendus on arendatud Radiolinja Eesti poolt kasutades Infomenüü teenusplatvormi.

Radiolinja avas avalikuks kasutamiseks veebipõhiste mobiilteenuste keskkonna - www.mobiil.ee Keskkonna esimene veebilahendus "Infohaldur" võimaldab kliendil mugavalt ja soodsalt SMS-e saata, pakub mobiilinumbriga seotud e-posti aadressi, elektroonilist visiitkaardihoidjat ja -kalendrit.

Veebruaris alustas firma GPRS-roamingu pakkumist. Esimese riigina saab teenust kasutada Soomes. Radiolinja GPRS teenuse - m-internet kasutamine välismaal on soodusperioodil tasuta, seda sõltumata liigutatud andmesidemahust või GPRS-ühenduses oldud ajast. GPRS-roaming teenust saab kasutada Soomes Radiolinja võrgus.

Märts

Radiolinja Eesti AS, Eesti Jalgpalli Liit ja jalgpalliklubi FC Flora allkirjastasid 4. märtsil koostöömemorandumi, mille eesmärk on ühiselt edendada jalgpalliliikumist Eestis. Radiolinja toetab kolme aasta jooksul Eesti rahvuskoondist ja FC Florat kokku 3,6 miljoni krooniga. Koostööleping sätestab, et Radiolinjast saab Eesti jalgpalli rahvuskoondise ning FC Flora peasponsor.

Radiolinja Eesti AS-l oli 2003. aasta esimese kvartali seisuga 157 600 lepingulist klienti. Radiolinja Eesti kontserni tegevuskasum moodustas 2003. aasta esimeses kvartalis 24 miljonit krooni, kasvades möödunud aasta sama perioodi võrreldavate tulemustega 48%. Ettevõtte kvartali käive oli 213 miljonit krooni, mis kasvas 2002. aasta võrreldavate tulemustega 21%.

Aprill

7. aprillil tuli Radiolinja turule uudse limiiditeenusega "Stopp", mis võimaldab klientidel seada mobiilikasutamisele igakuise tarbimise limiidi. Unikaalne teenus "Stopp" hoiab mobiiliarve täpselt nii suure või väikese nagu ise seda soovid!

Aprilli alguses tõi Uninet koostöös Radiolinjaga turule mobiilse makselahenduse, mis võimaldab tasulistes traadita interneti (WIFI) punktides osta teenuse kasutamiseks päevapileti tekstisõnumi teel.

Esimese mobiiloperaatorina Eestis avas Radiolinja oma klientidele võimaluse saata ja vastu võtta MMS (Multimedia Messaging Service) teenusplatvormil edastatavaid sõnumeid. Tegemist on tekstisõnumi edasiarendusega, kus tekstile saab lisada pildi ja heli. Mobiiltelefon seob valitud komponendid terviklikuks sõnumiks.

Mai

Radiolinja Eesti ja Vodafone koostöölepingu raames turule tulnud esimese ühisteenuse abil saavad Radiolionja kliendid välismaal viibides helistada harjumuspärastele Eesti lühinumbritele. Oma koduvõrgu lühinumbritele saavad helistada ka Vodafone kliendid Eestis viibides. Valides Vodafone'i partneroperaatorite võrkudes tuttava kodumaise infotelefoni- (näiteks 1596, 1182 vm), panga-, turvafirma- või kindlustusfirma lühinumbri, suunatakse kõne otse Eestisse, riigi suunakoodi numbri ette valida pole vaja.

Alates 12. maist saavad kõik Radiolinja kliendid, kellel on rahvusvaheline üliõpilaskaart ISIC ja kes on liitunud ISIC-kõnegrupi teenusega, võimaluse rääkida omavahel mobiiliga hinnaga1.75 krooni minut.

Ajakirja Pere ja Kodu, Äripäeva ning Ariko Marketingi poolt Eesti firmade seas läbiviidud uuringu tulemusena on Radiolinja Eesti töötajasõbralike ettevõtete pingereas 19. kohal. Uuringus küsitleti ettevõtete juhte või personalijuhte, küsimustikud saadeti Eesti käibe TOP 500 ettevõttele.

Juuni

Radiolinja Eesti avab klientidele, lisaks varasematele kuutasu ja mahupõhisele GPRS hinnapakettidele, uue m-interneti teenuspaketi, mille kuutasu on 200 krooni ning sisaldab kuni 75 megabaiti andmesidemahu kasutamist. Iga järgneva kasutatud megabaidi hind on 10 krooni.

Radiolinja tõi turule uue eraklientidele mõeldud lisateenuse TIIM, kus kuni 11 liikmeline grupp saab omavahelisi mobiilkõnesid pidada hinnaga 2.20 kr/min. Tiimi võib kuuluda 5-11 Radiolinja klienti.

Radiolinja Eesti kontserni käive moodustas teises kvartalis 233 miljonit krooni, kasvades esimese kvartali tulemustega 9% (213 miljonit krooni). Ettevõtte tegevuskasum ulatus teises kvartalis 24 miljoni kroonini. Radiolinja Eesti kontserni esimese poolaasta käive ulatus 446 miljoni kroonini ning ettevõttel oli 2003 aasta esimese poolaasta seisuga 160150 lepingulist klienti.

Juuli

Radiolinja ja Vodafone teine ühisteenus Eurocall pakub klientidele ühtseid ja senistest valdavalt soodsamaid kõneminutihindasid Euroopas. Ühtne hinnaskeem jagab Euroopa lähialaks ja kaugalaks. Kõne vastuvõtmine lähiala riikides Lätis, Leedus ja Soomes on tasuta. Teenusega liitumisel väljastatakse kliendile senisest intelligentsem SIM kaart, mis aitab Eurocall alal valida Vodafone või tema partneroperaatori võrku.

Klientidele muutus Radiolinja veebiteenuste keskuses Mobiil.ee kättesaadavaks uus teenus - SALDOTEAVITUS. Veebipõhine Saldoteavituse teenus võimaldab Kliendi staatuses oleval põhikasutajal jälgida endaga seotud mobiilinumbrite jooksvaid saldosid, seadistada numbritele ühiseid limiite ja tellida lühisõnumiga teavitusi piirsumma ületamisest.

Alates 1.juulist sisaldab 300 kroonine kuutasupõhine m-interneti pakett kuni 150 MB andmesidemahu kasutamist, iga järgneva kasutatud megabaidi hind on 10 krooni.

Radiolinja Soome ja Eesti Contact Center'i koostööprojekti raames alustas Radiolinja Eesti infotelefoniteenindus osalist Soome klientide teenindamist. Eesti Contact Centerisse suunatakse kõik Soome Radiolinja klientide öised kõned ning päevasel ajal need Soome Radiolinja kliendid, kes soovivad oma küsimustele vastuseid konkreetsetel teemadel (näiteks: PUK-kood, saldolimiidi info ja aktiveerimine, ajutine sulgemine). Koostööprojekti teise osana on alates augustist plaanis suunata Eestisse käsitlemiseks teatud hulk Soome Radiolinja liitumislepinguid.

August

Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) ja Radiolinja Eesti allkirjastasid lepingu Eestimaa põllumeestele mobiilsideteenuste osutamiseks. Kokkuleppe kohaselt on alates 1.septembrist kõikidel ETKL-i liikmetel võimalus liituda Radiolinja mobiilsidepaketiga, mille hinnatase on kuni 50% soodsam praegustest erinevate operaatorite kõnepakettidest. Radiolinjaga koostöös sündinud uus kokkulepe võimaldab tänu madalamate tariifidele põllumajandussektoris kokkuhoidu kuni 75 miljonit krooni.

September

Radiolinja Eesti kontserni käive moodustas kolmandas kvartalis 255 miljonit krooni, kasvades 10% võrreldes möödunud aasta sama perioodi tulemustega. Kontserni üheksa kuu käive ulatus 700 miljoni kroonini ning tegevuskasum 87 miljoni kroonini. Ettevõttel oli 2003 aasta 30.septembri seisuga 163160 lepingulist klienti.

Oktoober

Radiolinja alandas kõnepakettides Point, Kolmikpoint, Partner ja Freetime tekstisõnumi hinda 2.45 kroonile senise 2.95 krooni asemel.

Radiolinja juhatuse esimees Sami Seppänen ja Rahvusooper Estonia peadirektor Paul Himma allkirjastatud sponsorluslepingu kohaselt on Radiolinja koostööpartner Rahvusooperile selle 98. hooajal.

Kolmikpointist saab Perepakett ning ühele kliendile on edaspidi lubatud kuni neli liidest varasema kolme asemel. Endiselt kehtib Perepaketis ühine kuumakse 69 krooni sõltumata liideste arvust. Soodsad omavahelised kõned lühinumbritega helistamisel on minutihinnaga 1,95.

November

Radiolinja alandas kõnepakettides Point ja Kolmikpoint lauatelefonile helistamise hinda 2.50 kroonile (seni 4.50 krooni).

Radiolinja Eesti tuli majandusajalehe Äripäev poolt koostatud 2002. aasta Eesti Edukamate Ettevõtete TOPis teisele kohale.

Detsember

Käivitub Radiolinja ja Eesti Loto ühisteenus M-loto, mis võimaldab eraklientidel mängida mobiili vahendusel Viking ja Keno Lotot. Lotot saab mängida pliks-plaks meetodil, kus arvuti määrab mängunumbrid ise suvaliselt. M-lotole kulutatud summa kajastub Radiolinja järgmise kuu kõnearvel.

Radiolinja Eesti ja Unineti koostöös toimus Tallinnas, Salme kultuurikeskuses, konverents Fookus 2004. Konverents kandis alapealkirja "Lihtsalt mugav või mugavalt lihtne?" ning andis ülevaate 2004 aasta võimalikest arengutest ning muudatustest telekommunikatsiooniturul.

2003. aasta 31. detsembri seisuga oli Radiolinjal 167 750 lepingulist klienti. Radiolinja turuosa moodustab hinnanguliselt 20% Eesti mobiilsideturust


2004

Jaanuar

Käivitus Radiolinja ja Eesti Loto ühisteenus m-loto, mis võimaldab eraklientidel mängida mobiili vahendusel Viking ja Keno Lotot.

Radiolinja Eesti AS avas uue teenuse - vastuvõetud kõnede eristus. Teenuse abil saab teada, millistelt telefoninumbritelt on teataval päeval kõne või SMS vastu võetud. Eristuse tellimise eelduseks on dokumendi või salasõna abil isiku tuvastamine. Teenust saab tellida vaid liidese omanik. Eristus saadetakse kliendile paari päeva jooksul arveldusaadressile.

Veebruar

Radiolinja reklaamiklipp "Kõige ilusam leviala" kuulutati 2003. aasta parimaks turundusteoks Tartus toimunud turunduskonverentsil Password. Kampaania eesmärkideks oli viia tarbijale sõnum, et Radiolinjal on kvaliteetne ja kogu Eestit kattev leviala ning tuua reljeefsemalt esile Radiolinjale olulised väärtused - inimlikkus ja lähedus. Kolm erinevat Radiolinja leviala reklaamiklippi töötas välja reklaamiagentuur Rakett.

Alates 10.veebruarist said EMT, Radiolinja Eesti ja Tele2 kliendid omavahel saata ja vastu võtta multimeediasõnumeid tänu operaatoritevahelise MMS-liikluse avamisele.

Märts

   Käivitus ID-kaardil põhinev Tallinna ühistranspordi elektronpiletisüsteem, milles teiste operaatorite kõrval osaleb ka
   Radiolinja Eesti.

Radiolinja tõi turule andmesidekaardi Radiolinja-Vodafone Mobile Connect Card. Teenuslahendus, mis võitis GSM Assotsiatsiooni 2004 aasta kongressil tänu kasutamise lihtsusele parima mobiilrakenduse preemia, võimaldab ühe unikaalse liidese akna kaudu saada ligipääsu e-postile, internetile ja oma kontori sisevõrgule ning saata SMS sõnumeid.

Radiolinja Eesti kontserni ärikasum 2004 aasta esimese kvartali majandustulemuste põhjal oli 35 miljonit krooni, ettevõtte käive esimeses kvartalis ulatus 240 miljoni kroonini. 31.märtsi seisuga oli Radiolinjal 173550 lepingulist klienti.

Aprill

Alates 1.aprillist on Perepaketis omavaheliste kõnede hind helistamisel lühinumbriga 1.75 krooni minutis endise 1.95 asemel. Perepakett pakub kuni neljale mobiilinumbrile üht kuumakset ning võimaldab nii laua kui mobiiltelefonidele helistada hinnaga 2.50 krooni minutis.

Radiolinja avas GPRS-roamingu 15 riigis. Radiolinja kliendid saavad GPRS-andmesidet kasutada Soome, Lätis, Leedus, Rootsis, Norras, Poolas, Sloveenias, Prantsusmaal, Iisraelis, Venemaal, USA-s, Ungaris, Singapuris, Filipiinidel ja Hongkongis.

Radiolinja tõi turule uue äriklientidele suunatud kõnepaketi, mis muudab väikefirmadele helistamise soodsamaks. Ööpäevaringselt on kõikidel mobiili suundadel kõneminuti hinnaks Äripaketis 1.70. Kõneminut tavatelefonile maksab Äripaketis 2.50, tekstisõnumi hinnaks on 2.45 ning paketi kuumakse on 70 krooni.

Radiolinja tõi turule oma kõnekaardi ZEN, mis pakub konkurentidega võrreldes laiemaid kasutusvõimalusi, neist mitmeid (m-internet, roaming) Eestis esmakordselt. Esimesena Eesti mobiilsideoperaatorite seas pakub Radiolinja kõnekaartide omanike vahel soodusperioodil tasuta kõnesid, kutsudes sellega esile operaatorite vahelise hinnasõja.

Juuni

Radiolinja tõi turule spetsiaalselt pensionäridele mõeldud kõnepaketi "Seenior", mis võimaldab üle 60-aastastel helistada mobiiltelefonilt kuumaksuvabalt ning ühe hinnaga nii laua- kui ka mobiiltelefonile. Lisaks pakutakse pensionäridele ka soodushinnaga mobiiltelefone.

Juuli

Muudeti ZEN-kõnekaardi hinnastamise põhimõtteid, ZEN-kõnekaartide vaheliste tasuta kõneminutite maksimumpiiriks määrati viis tundi.

Radiolinja kliendid saavad alates 1.juulist kasutada GPRS-roamingut Saksamaal. Kokku on GPRS-roamingut võimalik kasutada 19-riigis.

Radiolinja pikendas kuni septembri lõpuni ZEN-kõnekaardi vaheliste tasuta kõnede perioodi. Radiolinja lepingulised kliendid saavad kaitsta parooliga oma telefoni mobiilinumbrit soovimatu ZEN-kõnekaardi laadimise eest. Tegu on esimese sellelaadse teenusega Eestis.

Radiolinja ärikasum moodustas esimesel poolaastal 85 miljoni krooni ja oli 77 protsenti suurem kui 2003. esimesel poolaastal. Radiolinja Eesti kontserni käive oli 2004. aasta esimesel poolaastal 535 miljonit krooni, kasvades möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 20 protsenti. Radiolinja Eestil oli 30. juuli seisuga 200 270 klienti.

August

Radiolinja Eestist lahkusid 12. augustil 2004. kaks pikaajalist juhatuse liiget - Ants Viira ja Jüri Karelson.

Juhatuse esimehena jätkab Sami Seppänen tegevdirektori ametis, Andrus Hiiepuu teenusoperaator üksuse juhina, Priit Klausen IT üksuse juhina ning Teppo Verronen haldusüksuse juhina. Uue juhatuse liikmena alustas tööd Markus Olavi Nisula, kelle vastutusalasse hakkab kuuluma võrgu- ja operaatorsuhete üksus.

Oktoober

Radiolinja Eesti saavutas majandusajalehe Äripäev poolt koostatud Eesti telekommunikatsiooniettevõtete TOP-is 2003.aasta majandusnäitajate põhjal teise koha. Esimeseks tuli Tele2 ning kolmanda koha hõivas Televõrgu AS.

Radiolinja Eesti teenis kolmandas kvartalis Eestis 324 miljoni kroonise käibe juures 66,6 miljonit krooni kasumit. Septembri lõpuks oli Radiolinjal 215 300 klienti. Radiolinja üheksa kuu käive oli 859 miljonit krooni ning ärikasum 153 miljonit krooni. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas Radiolinja Eesti käive 23 protsenti ning ärikasum 77 protsenti.

Radiolinja GPRS-roamingu partnerite arv kasvas 42-ni. Uued operaatorid lisandusid Hispaanias, Lõuna-Aafrika vabariigis, Taanis ja Šveitsis.

November

Alates 1. novembrist saavad Radiolinja kliendid esimestena Eestis kasutada edasiühendamisteenust. Uus teenus võimaldab ühendada peetava telefonikõne edasi kolmandale numbrile ilma ühendust vahepeal katkestamata.

29. novembril 1994 toimus esimene GSM-testkõne Radiolinja võrgus.

Detsember

Radiolinja tõi turule uue teenuse Vodafone Wireless Office, mis ühendab mobiilside ja fiksvõrkude funktsioone, vähendab ettevõtte sidekulusid ning tagab samas kõikide töötajate kättesaadavuse hoolimata nende asukohast. Uue teenuse kasutamisel kaovad lauatelefonid, telefonikeskjaamad ja –kaablid, jääb vaid mobiiltelefon ja mobiilne võrk. Vodafone Wireless Office kasutamisel on ettevõtte sisesed mobiilkõned tasuta kogu Eesti piires ning seda nii pika kui ka lühinumbri puhul.

2. detsembril toimus traditsiooniline järjekorras juba 5. Radiolinja ja Unineti poolt korraldatud telekommunikatsioonikonverents Fookus 2005 pealkirjaga „Produktiivsus: vähemaga rohkem!“. Konverents käsitles aasta 2005. trende telekommunikatsiooniturul. Konverentsi esinejate hinnangul on aastal 2005 edukad need ettevõtted, kes suudavad kasutades moodsaid sidelahendusi ja olla seeläbi produktiivsemad. Samuti käsitleti 1. jaanuaril 2005 jõustuvat numbriliikuvust.

Radiolinja ja Unineti töötajate ühisel aastalõpu peol korraldati heategevuslik õnneloos ja saadud tuludega toetati Lääne –Virumaal asuvat Imastu Koolkodu orbusid ja puuetega lapsi. Kogutud raha eest osteti pesumasin, tööstuslikud tolmuimeja ja mikser. Kõige väiksematele aga muretseti mänguklotse ja raamatuid.

2005

Jaanuar

Radiolinja võitis 31. detsembril 2004 Majandus- ja kommunikatsiooni ning Sideameti poolt seoses numbriliikuvuse jõustumisega väljakuulutatud konkursi kui esimese numbriteisalduse taotluse esitaja ning ettevõttena, kes esimesena võttis vastu kliendi. Esimene numbriteisaldaja oli Erko Tiigimägi, kes liikus oma numbriga EMT võrgust Radiolinja võrku.

Alates 1. jaanuarist 2005 on peamistes kõnepakettides Seenior, Point ja Perepakett baashind 2,29 krooni.

Alates jaanuarist on turul uus pakett EXTRA 250, kus on fikseeritud kuumaks 250 krooni ja kõneminuti hind 1,99 krooni.

Kümme aastat tagasi 10. jaanuaril 1995. avas Radiolinja ametlikult esimese GSM-võrgu Eestis ja ettevõtte esimesteks klientideks said president Lennart Meri ja tollane Teede- ja Sideministeeriumi asekantsler Tõnu Naestema.

Veebruar

2. veebruaril ühinesid Radiolinja Eesti AS ja AS Uninet ühiseks telekommunikatsiooni täisteenust pakkuvaks ettevõtteks Elisa. Elisa pakub kõrge kvaliteediga telekommunikatsiooni teenuseid parima hinnaga: mobiilsideteenused kõikides kliendisegmentides ja fiksideteenused valitud äri- ja eraturgudel.

Pakume oma klientidele alati lihtsaid, töökindlaid ja parima väärtusega telekommunikatsiooni teenuseid üle Eesti. Kahe ettevõtte ühinemine võimaldab meil pakkuda kõiki telekommunikatsiooniteenused ühest kohast, personaalsemat kliendisuhet ja paindlikumat teenindust.

10. veebruaril avalikustas Elisa 2004 aasta majandustulemused – klientide arv kasvas 225 500 34% võrra , käive kasvas 1,179 miljardi kroonini ehk 24% ja kasum 202 miljoni kroonini ehk 75% võrreldes 2003 aasta tulemustega. Elisa püsivõrgu (endine Uninet) 2004. aasta käive oli 180 miljonit krooni, kasvades aastaga 12%. Püsivõrgu numbriliikuvus jõustus 1. jaanuaril 2004 ja selle aasta jooksul liikus oma numbriga Elisa püsivõrku 64% kõikidest fiksnumbriga liikujatest.

16. veebruaril tõi Elisa turule oma säästuoperaatorbrändi TeleYks ja tekitas sellega säästutoodete turul hinnasõja, pakkudes Eesti odavaimat kõnehinda 1,45 krooni minut.

21. veebruaril käivitas AS Itella internetiportaali www.arved.ee, millega ühines ka Elisa ja mille vahendusel võivad eraisikud vahetada oma paberarved elektrooniliste arvete vastu.

Märts

Elisas on käivitunud personaalkliendiprogramm VIP, mille raames saavad kliendid valida endale personaalse kliendihalduri. VIP –paketi kõneminuti hind on 1,65 ja miinimumarve 500 krooni. Elisa võitis märtsis numbriliikuvuse tulemusena Eesti operaatoritest kõige enam - 2695 uut klienti. Numbriliikuvusest tulenev juurdekasv oli samuti kõige suurem Elisal – 874 klienti.

Aprill

1. aprillist pakub Elisa sooduskõnesid kõikidesse võrkudesse läbi uue teenuse "10 sõbranumbrit". Teenus pakub võimalust helistada 10-le kliendi poolt määratud mistahes operaatori võrgus olevale numbrile ja kõneminuti hind on 1,65 krooni.

28. aprillil avalikustas Elisa 2005. aasta I kvartali majandustulemused. Ettevõtte käive kasvas 24% 297 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 57% 55 miljoni kroonini võrreldes 2004 aasta I kvartali tulemustega. Elisa mobiilside klientide arv kasvas 235 650 ja oli 36% enam kui möödunud aastal samal ajal.

Elisa püsivõrgu käive kasvas 46 miljoni kroonini, mis on 20% enam võrreldes 2004. aasta I kvartaliga.

Mai

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ning Eesti Raudteelaste Ametiühing sõlmisid Elisaga pikaajalise koostöölepingu, mille kohaselt kahe ametiühingu enam kui 7000 liiget saavad rääkida just nende jaoks loodud soodsa kõnepaketiga AMET.

Elisa oli kolm kuud järjest numbriliikuvuses Eesti operaatorite seas kõige suurem võitja – mais oli Elisa numbriliikuvuse netovõit 379 klienti. Kokku on viie kuuga Elisaga numbriliikuvuse tulemusena liitunud 9261 klienti, neist 1685 mais.

Juuni

4. juunil toimus Elisa esimene perepäev tähistamaks ettevõtte 11. sünnipäeva. Sportlik üritus toimus koostöös FC Floraga A Le Coq Miniarenal.

Nüüdsest on Elisa äriklientidel, kes kasutavad teenuseid „Lühinumbrid mobiilile” ja „Integreeritud sidelahendus”, võimalus lisaks helistamisele edastada ka tekstisõnumeid läbi ettevõttesiseste lühinumbrite. Teenust saavad kasutada ettevõtted, kellel on 5 ja enam liidest. Sarnaselt firmasisestele kõnedele on ka sõnumid nii lühi- kui tavanumbriga saates ühtse hinnaga. Sõnumi vastuvõtjale on saatja number nähtav tavakujul, helistamise puhul saab klient ise valida, kas kõne vastuvõtul on näha lühinumber või tavanumber. Lühinumbrid on ettevõtte poolt ise valitavad.

Juuli

Alates 1. juulist alandas Elisa helistamisel välismaale ja välismaal kõnede vastuvõtmise hindu enam kui 30 riigis ja keskmiselt 20%.Hinnad langesid nendel aladel, kus Vodafone Eurocall teenus ei kehti. Erinevalt tavalisest roaming-hinnakirjast, kehtivad Vodafone Eurocall teenusega üle Euroopa Vodafone partnerite fikseeritud hinnad.

28. juulil avalikustas Elisa oma II kvartali majandustulemused. Käive kasvas 18% 346 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 55% 77 miljoni kroonini võrreldes 2004 aasta II kvartaliga. Elisa mobiilside klientide arv kasvas 244 450 ja oli 22% enam kui möödunud aastal samal ajal.

Elisa püsivõrgu käive kasvas 55 miljoni kroonini, mis on 22% enam võrreldes 2004. aasta II kvartaliga.

September

Alates 1. septembrist kehtivad Zen kõnekaardikasutajatele uued hinnad – päevasel ajal helistamisel kõikidesse võrkudesse on minutihind 2,95 krooni ja soodusajal 1,75 krooni. Läbi elektrooniliste kanalite laadimisel on kõneminuti hind päevasel ajal 2,60 krooni ja soodusajal 1,60 krooni. Samuti on ZEN kõnekaartide omavahelised kõned kuni aasta lõpuni tasuta.

Oktoober

Alates 4. oktoobrist jõudis turule Vodafone Mobile Connect , mis on uus verisoon aastal 2004 maailma parimaks tunnistatud GSM teenusest ning juba mõnda aega ka Eestis müügil olnud Vodafone Mobile Connect Card´ist. Mobile Connect´iga saab ligipääsu Internetile, SMS-ide saatmisele ja SIM kaardil olevatele kontaktidele, samuti on võimalik kasutada Elisa WiFi levialasid ning andmeside loomist kasutades modemina mobiiltelefoni.

27. oktoobril avalikustas Elisa oma III kvartali majandustulemused. Käive kasvas 15% 373 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 20% 82 miljoni kroonini. Kokku oli Elisa 9 kuu käive 1,02 miljardit krooni. Elisa püsivõrgu käive kasvas kolmandas kvartalis 30% ehk 60 miljoni kroonini. Elisa Mobiilside klientide arv oli 257 830.

November

Elisa tõi esimesena Eestis turule Mobiilse Kontori, milles on kolm toodet: Vodafone Mobile Connect, Vodafone Wireless Office ja Vodafone Push e-mail. Mobiilse kontori kontseptsioon on – räägi kus iganes, tööta kus iganes, e-meili kus iganes.

Linxtelecomi ja Elisa koostöös valmis uus Eesti sideoperaatorite omavahelise sideliikluse vahetamise ja vahendamise keskus Tallinnas, mis aitab vähendada Senise Elioni ruumides asuva vahetuskeskuse koormust ja osaliselt dubleerib seda ning suurendades sellega liitunud operaatorite jaoks teiste võrkudega ühendatuse kindlust.

Detsember

TeleYks laiendas oma tootevalikut ja tõi turule TeleYks kõnekaardi, mis on soodsaim kõnekaart Eestis. Teleyks kõnekaardil on kõneminut sama , mis lepingulisel Teleyks liitumisel – 0,78 krooni minut ja seda ööpäevaringselt, kui kaarti laetakse pangast. Teleyks kõnekaardi kõneminutihinnale lisandub kõnealustustasu üks kroon.

Nii nagu ka eelmisel aastal toetasid Elisa töötajad ja ettevõte Lääne –Virumaal asuvat Imastu Koolkodu orbusid ja puuetega lapsi jõulukinkidega. Muretseti peredesse uued vaipkatted, kommikotid kuuse alla ja suurematele lastele mobiiltelefonid koos ZEN stardipakettidega.


2006

Jaanuar

Radiolinja võitis 31. detsembril 2004 Majandus- ja kommunikatsiooni ning Sideameti poolt seoses numbriliikuvuse jõustumisega väljakuulutatud konkursi kui esimese numbriteisalduse taotluse esitaja ning ettevõttena, kes esimesena võttis vastu kliendi. Esimene numbriteisaldaja oli Erko Tiigimägi, kes liikus oma numbriga EMT võrgust Radiolinja võrku.

Alates 1. jaanuarist 2005 on peamistes kõnepakettides Seenior, Point ja Perepakett baashind 2,29 krooni.

Alates jaanuarist on turul uus pakett EXTRA 250, kus on fikseeritud kuumaks 250 krooni ja kõneminuti hind 1,99 krooni.

Kümme aastat tagasi 10. jaanuaril 1995. avas Radiolinja ametlikult esimese GSM-võrgu Eestis ja ettevõtte esimesteks klientideks said president Lennart Meri ja tollane Teede- ja Sideministeeriumi asekantsler Tõnu Naestema.

Veebruar

2. veebruaril ühinesid Radiolinja Eesti AS ja AS Uninet ühiseks telekommunikatsiooni täisteenust pakkuvaks ettevõtteks Elisa. Elisa pakub kõrge kvaliteediga telekommunikatsiooni teenuseid parima hinnaga: mobiilsideteenused kõikides kliendisegmentides ja fiksideteenused valitud äri- ja eraturgudel.

Pakume oma klientidele alati lihtsaid, töökindlaid ja parima väärtusega telekommunikatsiooni teenuseid üle Eesti. Kahe ettevõtte ühinemine võimaldab meil pakkuda kõiki telekommunikatsiooniteenused ühest kohast, personaalsemat kliendisuhet ja paindlikumat teenindust.

10. veebruaril avalikustas Elisa 2004 aasta majandustulemused – klientide arv kasvas 225 500 34% võrra , käive kasvas 1,179 miljardi kroonini ehk 24% ja kasum 202 miljoni kroonini ehk 75% võrreldes 2003 aasta tulemustega. Elisa püsivõrgu (endine Uninet) 2004. aasta käive oli 180 miljonit krooni, kasvades aastaga 12%. Püsivõrgu numbriliikuvus jõustus 1. jaanuaril 2004 ja selle aasta jooksul liikus oma numbriga Elisa püsivõrku 64% kõikidest fiksnumbriga liikujatest.

16. veebruaril tõi Elisa turule oma säästuoperaatorbrändi TeleYks ja tekitas sellega säästutoodete turul hinnasõja, pakkudes Eesti odavaimat kõnehinda 1,45 krooni minut.

21. veebruaril käivitas AS Itella internetiportaali www.arved.ee, millega ühines ka Elisa ja mille vahendusel võivad eraisikud vahetada oma paberarved elektrooniliste arvete vastu.

Märts

Elisas on käivitunud personaalkliendiprogramm VIP, mille raames saavad kliendid valida endale personaalse kliendihalduri. VIP –paketi kõneminuti hind on 1,65 ja miinimumarve 500 krooni. Elisa võitis märtsis numbriliikuvuse tulemusena Eesti operaatoritest kõige enam - 2695 uut klienti. Numbriliikuvusest tulenev juurdekasv oli samuti kõige suurem Elisal – 874 klienti.

Aprill

1. aprillist pakub Elisa sooduskõnesid kõikidesse võrkudesse läbi uue teenuse "10 sõbranumbrit". Teenus pakub võimalust helistada 10-le kliendi poolt määratud mistahes operaatori võrgus olevale numbrile ja kõneminuti hind on 1,65 krooni.

28. aprillil avalikustas Elisa 2005. aasta I kvartali majandustulemused. Ettevõtte käive kasvas 24% 297 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 57% 55 miljoni kroonini võrreldes 2004 aasta I kvartali tulemustega. Elisa mobiilside klientide arv kasvas 235 650 ja oli 36% enam kui möödunud aastal samal ajal.

Elisa püsivõrgu käive kasvas 46 miljoni kroonini, mis on 20% enam võrreldes 2004. aasta I kvartaliga.

Mai

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ning Eesti Raudteelaste Ametiühing sõlmisid Elisaga pikaajalise koostöölepingu, mille kohaselt kahe ametiühingu enam kui 7000 liiget saavad rääkida just nende jaoks loodud soodsa kõnepaketiga AMET.

Elisa oli kolm kuud järjest numbriliikuvuses Eesti operaatorite seas kõige suurem võitja – mais oli Elisa numbriliikuvuse netovõit 379 klienti. Kokku on viie kuuga Elisaga numbriliikuvuse tulemusena liitunud 9261 klienti, neist 1685 mais.

Juuni

4. juunil toimus Elisa esimene perepäev tähistamaks ettevõtte 11. sünnipäeva. Sportlik üritus toimus koostöös FC Floraga A Le Coq Miniarenal.

Nüüdsest on Elisa äriklientidel, kes kasutavad teenuseid „Lühinumbrid mobiilile” ja „Integreeritud sidelahendus”, võimalus lisaks helistamisele edastada ka tekstisõnumeid läbi ettevõttesiseste lühinumbrite. Teenust saavad kasutada ettevõtted, kellel on 5 ja enam liidest. Sarnaselt firmasisestele kõnedele on ka sõnumid nii lühi- kui tavanumbriga saates ühtse hinnaga. Sõnumi vastuvõtjale on saatja number nähtav tavakujul, helistamise puhul saab klient ise valida, kas kõne vastuvõtul on näha lühinumber või tavanumber. Lühinumbrid on ettevõtte poolt ise valitavad.

Juuli

Alates 1. juulist alandas Elisa helistamisel välismaale ja välismaal kõnede vastuvõtmise hindu enam kui 30 riigis ja keskmiselt 20%.Hinnad langesid nendel aladel, kus Vodafone Eurocall teenus ei kehti. Erinevalt tavalisest roaming-hinnakirjast, kehtivad Vodafone Eurocall teenusega üle Euroopa Vodafone partnerite fikseeritud hinnad.

28. juulil avalikustas Elisa oma II kvartali majandustulemused. Käive kasvas 18% 346 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 55% 77 miljoni kroonini võrreldes 2004 aasta II kvartaliga. Elisa mobiilside klientide arv kasvas 244 450 ja oli 22% enam kui möödunud aastal samal ajal.

Elisa püsivõrgu käive kasvas 55 miljoni kroonini, mis on 22% enam võrreldes 2004. aasta II kvartaliga.

September

Alates 1. septembrist kehtivad Zen kõnekaardikasutajatele uued hinnad – päevasel ajal helistamisel kõikidesse võrkudesse on minutihind 2,95 krooni ja soodusajal 1,75 krooni. Läbi elektrooniliste kanalite laadimisel on kõneminuti hind päevasel ajal 2,60 krooni ja soodusajal 1,60 krooni. Samuti on ZEN kõnekaartide omavahelised kõned kuni aasta lõpuni tasuta.

Oktoober

Alates 4. oktoobrist jõudis turule Vodafone Mobile Connect , mis on uus verisoon aastal 2004 maailma parimaks tunnistatud GSM teenusest ning juba mõnda aega ka Eestis müügil olnud Vodafone Mobile Connect Card´ist. Mobile Connect´iga saab ligipääsu Internetile, SMS-ide saatmisele ja SIM kaardil olevatele kontaktidele, samuti on võimalik kasutada Elisa WiFi levialasid ning andmeside loomist kasutades modemina mobiiltelefoni.

27. oktoobril avalikustas Elisa oma III kvartali majandustulemused. Käive kasvas 15% 373 miljoni kroonini ja ärikasum kasvas 20% 82 miljoni kroonini. Kokku oli Elisa 9 kuu käive 1,02 miljardit krooni. Elisa püsivõrgu käive kasvas kolmandas kvartalis 30% ehk 60 miljoni kroonini. Elisa Mobiilside klientide arv oli 257 830.

November

Elisa tõi esimesena Eestis turule Mobiilse Kontori, milles on kolm toodet: Vodafone Mobile Connect, Vodafone Wireless Office ja Vodafone Push e-mail. Mobiilse kontori kontseptsioon on – räägi kus iganes, tööta kus iganes, e-meili kus iganes.

Linxtelecomi ja Elisa koostöös valmis uus Eesti sideoperaatorite omavahelise sideliikluse vahetamise ja vahendamise keskus Tallinnas, mis aitab vähendada Senise Elioni ruumides asuva vahetuskeskuse koormust ja osaliselt dubleerib seda ning suurendades sellega liitunud operaatorite jaoks teiste võrkudega ühendatuse kindlust.

Detsember

TeleYks laiendas oma tootevalikut ja tõi turule TeleYks kõnekaardi, mis on soodsaim kõnekaart Eestis. Teleyks kõnekaardil on kõneminut sama , mis lepingulisel Teleyks liitumisel – 0,78 krooni minut ja seda ööpäevaringselt, kui kaarti laetakse pangast. Teleyks kõnekaardi kõneminutihinnale lisandub kõnealustustasu üks kroon.

Nii nagu ka eelmisel aastal toetasid Elisa töötajad ja ettevõte Lääne –Virumaal asuvat Imastu Koolkodu orbusid ja puuetega lapsi jõulukinkidega. Muretseti peredesse uued vaipkatted, kommikotid kuuse alla ja suurematele lastele mobiiltelefonid koos ZEN stardipakettidega.


2007

Jaanuar

Erinevate teenusepakkujate võrdluses on Tartu linnas parimaks kvaliteetoperaator Elisa leviala. Sõltumatu mõõtmiste teostaja AS Levira mõõtmistulemused näitasid, et Tartu linnas on Elisa leviala kõige suurema võrgutihedusega ning kõned parima kvaliteediga.

12 aastat tagasi 10. jaanuaril avas Elisa eelkäija Radiolinja ametlikult esimese GSM-võrgu Eestis. Kui Tallinnas 1995 toimunud mobiilside arengut käsitleval konverentsil tõdeti, et keegi ei tea, mis täpselt toimub mobiilsides aastaks 2010, siis nii see täpselt ongi läinud.

Veebruar

Kvaliteetoperaator Elisa mobiilside käive ületas 2006. aastal 1,6 miljardi krooni piiri, kasvades aastaga 17%. Elisa kasum kasvas 26% ehk 376 miljoni kroonini. Elisa investeeris aastaga 200 miljonit krooni. Elisa on olnud mitu aastat järjest turu kõige kiiremini kasvav kvaliteetoperaator ning seejuures tegutsenud hea kasumlikkusega. Elisa klientide arv kasvas 2006. aasta lõpuks 294 500 kliendini, aastane juurdekasv oli 11%.

Erinevate teenusepakkujate võrdluses osutus Võru linnas parimaks kvaliteetoperaator Elisa leviala. Sõltumatu eksperdi leviala mõõtmise tulemuse kohaselt on Võru linnas Elisa leviala kõige suurema võrgutiheduse ning signaalitugevusega.

Alates veebruarist saab Elisa klient kasutada Vodafone koostööpartnerite ehk praeguseks kokku 28 mobiilioperaatori võrgus andmesideteenuseid ühtse hinnaga, milleks on 75 krooni/MB. Tegu on Vodafone ning tema Euroopas, Aasias ja Aafrikas tegutsevate partneroperaatorite koostööga, et muuta andmeside kasutamine väljaspool koduvõrku odavamaks ning selle eest maksmine läbipaistvamaks ja kergemini hoomatavaks.

Poole aasta eest Eesti arvutiturule sisenenud kvaliteetoperaator Elisa hakkas lisaks senistele Tallinna müügikohtadele Hewlett-Packardi sülearvuteid pakkuma kõikides oma esindustes üle Eesti.

Märts

Otepääl ja Käärikul toimusid 2-4.märtsil Firmaspordi Talimängud, kus Elisa võistkond saavutas 31 Eesti ettevõtte seas hea kolmanda koha.

Tartus alanud turunduskonverentsil Password tunnustas Tartu linn omapoolse auhinnaga kvaliteetoperaatorit Elisa Tartu leviala käsitleva reklaami eest. Elisat tunnustati hea regionaalpoliitilise mõtlemise eest.

Kõige kvaliteetsem levi Otepää linnas on Elisal – sõltumatu mõõtmistulemuse kohaselt ületas Elisa Otepääl konkurente nii kvaliteedi, võrgutiheduse kui ka signaali tugevuse osas.

Kaks aastat tagasi alanud Radiolinja ASi ja ASi Unineti liitumine telekommunikatsiooniettevõtteks Elisa jõudis lõpule Äriregistri kandega, mis fikseeris äriühingute ühinemise. Alates 22.03.2007 on Elisa Mobiilsideteenused ASi ja Elisa Andmesideteenused ASi uueks ühiseks ärinimeks Elisa Eesti AS. Elisa Eesti ASi juhatuse liikmed on Sami Jussi Petteri Seppänen (juhatuse esimees), Markus Olavi Nisula, Andrus Hiiepuu ja Teppo Juhani Verronen. Elisa Eesti ASi nõukogu liikmed on Asko Tapio Känsälä (nõukogu esimees), Pasi Juhani Mäenpää, Panu Lehti, Tom Robert Lindblad, Esapekka Grönroos, Kari Kalervo Partanen ning Gunnar William Richard Nyström.

Hea Teeninduse Kuu raames toimunud "Eesti Parim Teenindaja 2007" konkursi võitis Elisa Tallinna piirkonnajuht Kendra Kairi Vaino! Konkurss kestis läbi terve Hea Teeninduse Kuu ning koosnes ülesannete lahendamisest internetis, teenindussituatsiooni lahendamisest kaamerate ees ning vastustest žürii küsimustele. Elisa jõudis Kiida Teenindajat kampaania kokkuvõttes 100 parima ettevõtte hulka.

Aprill

Elisa hakkas pakkuma oma klientidele 3G lairibaandmeside kiirustel töötavat USB-modemit, mis on väiksem kui mobiiltelefon ning valib kasutaja asukohast sõltuvalt kiireima võimaliku ühendusviisi – olgu selleks siis kas GPRS, EDGE või 3,5G / HSDPA.

Erinevate teenusepakkujate võrdluses osutus piirilinnas Valgas kvaliteetseimaks Elisa leviala. Sõltumatu eksperdi mõõtmistulemuse kohaselt on Valga linnas Elisa leviala konkurentidega võrreldes parim nii signaali tugevuse, kvaliteedi kui ja võrgutiheduse osas.

Kvaliteetoperaator Elisa mobiilside käive kasvas 2007. aasta I kvartalis mullu sama ajaga võrreldes 17% ehk 407,5 miljoni kroonini ning ärikasum 30% ehk 89,4 miljoni kroonini. Elisa klientide arv ulatus märtsi lõpuks 299 500 kliendini.

Mai

Esimesena Eestis pakub Elisa alates 1. maist piiramatu andmemahuga M-interneti pakette ning Elisa klientidel on võimalik kasutada mobiili teel loodud internetiühendust fikseeritud kuutasu eest, mille suurus oleneb valitud ühenduse kiirusest. Uued M-interneti paketid võimaldavad kasutajatel mobiilse andmeside kulud kontrolli all hoida.

Tänavu mais oma 13. tegevusaastat Eestis tähistava kvaliteetoperaatori Elisa töötajad osalesid Euroopa Liidu 50. juubelile pühendatud metsaistutustalgutel. Inimestest, keskkonnast ja ilusatest traditsioonidest lugu pidava ettevõttena tähistab Elisa koos töötajatega Elisa sünnipäeva maikuus tavaliselt Perepäevaga, mida seekord tehti metsa istutades.

Alates 14. maist pakub kvaliteetoperaator Elisa esimesena Eestis oma eraklientidele ülikiire Interneti püsiühenduse tasuta või väga väikese kuutasu eest.

Viimatiste investeeringute tulemusel sai Elisast kõige kvaliteetsema levialaga mobiilioperaator Viljandi linnas. Sõltumatu eksperdi mõõtmistulemuse kohaselt ületab Elisa leviala konkurente nii signaali tugevuse, kvaliteedi kui ka võrgutiheduse osas Elisa juhatus koos ligi kahe kolmandiku ettevõtte töötajaga vahetas ürituse „Tunne oma kolleegi ja klienti” raames töökohta, tutvumaks nii klientide vajaduste kui ka Elisa erinevate osakondade tegevusega.7. maist kuni 31. maini kestev „Tunne oma kolleegi ja klienti” üritus toimub Elisas tänavu juba teist korda.

Juuni

Alates maikuust piiramatu andmemahuga mobiilinternetti pakkuv kvaliteetoperaator Elisa tõi turule M-Interneti päevapileti, mis tagab ainult 15 krooni eest 12 tunniks mobiilse andmeside kasutuse piiramatus mahus ja maksimumkiirustel.

Erinevate teenusepakkujate võrdluses osutus suvepealinnas Pärnus parimaks kvaliteetoperaator Elisa leviala. Põhjamaade juhtiva konsultatsioonifirma Pöyry Telecom Ltd. mõõtmise tulemusel ületab Elisa leviala Pärnus konkurente nii signaali tugevuse, kõnekvaliteedi kui ka võrgutiheduse osas.

Juuli

Kvaliteetoperaator Elisa pakutav DSL2+ tehnoloogial põhinevat ülikiire koduinterneti leviala laienes Viimsi valda ja Nõmme linaosasse.

Seoses eurodirektiivist tuleneva nõudega ühtlustada kogu Euroopas välismaal sooritatud ja vastuvõetud kõnede maksumus, muutuvad alates 30. augustist Elisa rändlusteenuse hinnad. Alates 30. augustist on kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides, Norras, Islandil ja Liechtensteinis väljahelistamise hind ühtne - 8,75 krooni minuti eest.

Eesti suuruselt teise kvaliteetoperaatori Elisa käive kasvas 2007. aasta esimesel poolaastal 926 miljoni kroonini ning kulumi eelne ärikasum(EBTDA) 286 miljoni kroonini.

30. juuni seisuga oli Elisa klientide arv tõusnud 307 500 liitumiseni ehk kümnendiku võrra enam kui aasta tagasi samal ajal.

--Hanno 11. veebruar 2008, kell 00:25 (EET)

Välised lingid